O autorze
Wartościowy pokarm, naturalne lekarstwo, cudowny eliksir. Bez konieczności specjalnego przygotowywania – dostępne w każdym miejscu i o każdej porze, zawsze w odpowiedniej temperaturze. Idealnie zbalansowane i dostosowane do aktualnych potrzeb. Po prostu najlepsze!

Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca

Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca
O karmieniu piersią można mówić i pisać w wielu słowach. W różnych sposób można także zachęcać młode Mamy do naturalnego karmienia. Jednym z pomysłów, by zwrócić uwagę na istotę i piękno karmienia piersią jest projekt Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca.


Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca to charytatywny projekt fotograficzny, którego ideą jest promowanie naturalnego karmienia piersią – niezwykle istotnego dla prawidłowego rozwoju fizycznego i emocjonalnego oraz zdrowia dziecka – dziś i w przyszłości.


Inicjatorkami projektu są dwie fotografki Agnieszka Dziduszkiewicz oraz Paula Walczak, które zainspirowane zdjęciami karmiących Mam, autorstwa amerykańskiej fotografki Ivette Ivens, postanowiły w podobny sposób zachęcić polskie kobiety do promowania karmienia piersią. Łącząc swoją pasję do fotografii z tym, co naturalne i bliskie sercu każdej kobiety, której dane jest lub było karmić swoje dziecko piersią, postanowiły stworzyć projekt, który zachęci Kobiety – Mamy do karmienia naturalnego oraz pokaże, że karmienie piersią ma pełne prawo istnieć w przestrzeni publicznej. Publikowane za pośrednictwem projektu fotografie, prezentujące karmiące Mamy w najróżniejszych sytuacjach dnia, mają z jednej strony zwrócić uwagę Polaków, że kobiety mają prawo karmić piersią w najróżniejszych miejscach przestrzeni publicznej, z drugiej natomiast przekonać same Mamy, że karmienie piersią idealnie wpisuje się w ich codzienne aktywności.


Projekt Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca jest również odpowiedzią na potrzeby Mam, które poszukują fotografów chcących z pasją i zaangażowaniem uwiecznić na zdjęciach ich piękne chwile spędzone z dzieckiem. Właśnie poprzez stronę Krainy Mamy mają możliwość wyszukania przyjaznych fotografów, którzy gotowi są zrealizować dla nich taką sesję.


Projekt Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca współtworzą fotografowie z całej Polski, którzy w pełni charytatywnie angażując się projekt, z pasją i zaangażowaniem uwieczniają na swoich zdjęciach jeden z najpiękniejszych cudów natury – karmiące Mamy. Obecnie Krainę Mlekiem i Miłością Płynącą tworzy 80 fotografów z całej Polski. Jednak lista fotografów jest jednak wciąż otwarta. Warunkiem przystąpienia do projektu jest wykonanie przynajmniej raz w roku charytatywnej sesji fotograficznej dla Mam karmiących.

Poza fotografowaniem, jednym z elementów projektu jest Mapa Krainy, czyli lista miejsc przyjaznych karmiącym Mamom. Mapa Krainy jest pewnego rodzaju drogowskazem dla Mam, wskazującym im miejsca, w których w pełni komfortowo będą mogły naturalnie karmić swoje maluchy. Do Mapy Krainy może dołączyć każda placówka, instytucja, która jest przychylna dla karmiących Mam i w swojej przestrzeni udostępnia miejsce, w którym Mamy mogą swobodnie nakarmić swoje maleństwa.

Projekt Kraina Mlekiem i Miłością Płynącą to nie tylko piękne fotografie karmiących Mam, mające zachęcić kobiety do karmienia piersią. Ideą projektu jest również niesienie wsparcia i pomocy najmłodszym – noworodkom i niemowlętom. W tym celu inicjatorki projektu postanowiły wydać kalendarz, który będzie uwieczniał dwanaście wyjątkowych kobiet karmiących piersią. Gotowy kalendarz trafi do sprzedaży już w grudniu, a zysk ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc najmłodszym.

Działania projektu Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca wspiera firma Medela Polska – lider w zakresie rozwiązań wspomagających karminie naturalne oraz MuppetShop – dystrybutor wysokiej jakości produktów dla dzieci. Natomiast patronat medialny nad projektem objęli TVN oraz Dzień dobry TVN.

Zdjęcia twórców Krainy oraz bieżące działania projektu można śledzić na:
- www.mlekiemimiloscia.pl
- Facebook Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca
- Instagram @mlekiemimiloscia

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

Narodowe smażenie dzieci

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE