O autorze
Mama dwójki cudownych dzieci, z wykształcenia i zamiłowania pedagog, (wkrótce) nauczyciel zintegrowanej wczesnej edukacji. Uwielbiam konie, Lee Childa, Alex Kavę i Grishama.
Zakochana w chustach do noszenia dzieci, nie straszna mi dziecięca nadwrażliwość emocjonalna - żyję z nią na co dzień. Moim mottem jest: im lepszy koń tym więcej na niego nakładają.

Wypasione prezenty świąteczne, czyli im drożej tym gorzej


Siedzę sobie wczoraj w szatni pierwszaków czekając, aż córka moja raczy się ubrać. I słucham przy okazji, o czym pierwszaki z równoległej klasy rozmawiają.
Dziewczynka mówi do chłopca, że od Mikołaja dostała tableta, ale zrąbany jest bo się wiesza (przysięgam, powiedziała zrąbany...), a od dziadka konsolę. Bo każdy musi mieć swoją konsolę, i o na teraz będzie grać, ale ma zrąbane gry (to cieszy się w końcu czy nie?!). I że teraz to niemożliwe, żeby ktoś w domu nie miał konsoli najnowszej ( a jednak!). Chłopiec patrzył na nią i nie komentował. Ona o tej konsoli opowiadała jeszcze długo, samo słowo powtarzając bez końca, delektując się nim.
I tak sobie pomyślałam w duchu, że co tu ludzie narzekają, że książek w Polsce się nie czyta. Że do kina się nie chodzi, o teatrze nie wspominając.
Jak można narzekać na młodsze pokolenie, gdy sami ładujemy im najnowsze gadżety prosto do rąk, bo inni mają, bo jak można nie mieć.
I nawet najnowszy elementarz dla pierwszaków, gdzie w domu mama przy garach stoi (nie pracuje, bo przecież w domu ma być), tata z teczką z pracy wraca (wiadomo, urzędnik jakiś, nie górnik czy rzeźnik), dziadek z babcią wnukami się zajmują i poza Tolą i jej tabletem telewizora nie uświadczysz - tego nie zmieni.
Kto chodzi ze swoimi dziećmi do biblioteki? Który siedmiolatek ma własną kartę biblioteczną i wypożycza książki jakie chce i ile chce? Który siedmiolatek był w teatrze?
Za to na pytanie, który siedmiolatek potrafi zresetować kompa bo się zawiesił i szuka w sieci filmików z dowolnej dziedziny - to już więcej.
Dbajmy zawczasu o rozwój kulturalny dzieci, potem będzie za późno.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Znamy ranking dziecięcych imion pierwszej połowy 2019
0 0Tak po cichu odbiera się kobietom kontrolę nad porodem. Położna: "To będzie trauma"