O autorze
Matka, żona, KOBIETA.

Z krwi i kości.

Pasjonatka mody, fotografii, dobrego smaku.

Zakochana w muzyce klasycznej i książkach.

Bloguję, bo lubię.

Bloguję, bo chcę!

Zdradziłam! Wybrałam JEGO!

Dłużej już nie mogłam! Musiał nadejść już kres, musiałam podjąć decyzję i wybrać tego JEDNEGO! Przecież nie mogłam dalej tak żyć. Wciąż w niepewności i niepokoju, czy aby na pewno to ten JEDYNY?!


A jednak! Okazało się, że to nie było to. To nie było dla mnie. Musiałam go zostawić, po prostu. Nie potrafiłam żyć już w kłamstwie i iluzji wspomnień, których już nie ma! One zniknęły, odeszły w zapomnienie. Łudziłam się jeszcze, że może coś da się uratować, że w ogóle warto ratować...


Nie było. Między nami już nic nie było...

Zdradziłam i... jest mi z tym cudownie!

Wybrałam OLEJ KOKOSOWY!Koniec z balsamami, które nie zdawały egzaminu!
Koniec z masłami, które tak cudownie wygładzały skórę na chwilę!
Koniec z olejkami, na próżno wierzyłam w ich działanie!

Koniec!
Nadszedł czas na naturę. Nadszedł czas na olej kokosowy i jego wszechstronne działanie.

Bo olej kokosowy jak się okazuje to nie taki tam sobie olej, który uzyskujemy z miąższu kokosa.

To coś więcej.

Olej kokosowy, a dokładniej zawarte w nim kwasy tłuszczowe, mają działanie silnie odżywiające. Dzięki tym właściwościom intensywnie nawilża oraz wygładza skórę ciała! Idealnie nadaje się do skóry suchej, odwodnionej, pozbawionej blasku.
Zdecydowanie można stosować go również w słoneczne dni, jako ochronę przed promieniami UV, gdyż jego właściwości odpowiadają kremom z filtrem SPF 10. A to już coś!

Olej kokosowy świetnie radzi sobie również z cerą trądzikową. Zawarty w nim kwas laurynowy ma działanie antybakteryjne. Wystarczy wcierać olej w skórę, w miejsca, gdzie wyraźnie pojawia się problem trądzikowy, lub dodawać go do posiłków i walka z trądzikiem rozpoczęta!


A żeby tego było mało specjaliści przekonują, iż olej kokosowy korzystnie wpływa na regenerację włosów. Wspomniany wyżej trójgliceryd kwasu laurynowego ma podobną budowę co białka zawarte we włosach. Jego niska masa cząsteczkowa i prosty łańcuch liniowy bez problemu przenikają w głąb trzonu włosa, odbudowują go i nadają mu blasku. Jako jedyny naturalnie chroni włosy przed utratą cennych substancji odżywczych takich jak na przykład proteiny. Więcej na ten temat dowiecie się z bloga BlondHairCare Uważam, że jest genialny!

Co jeszcze o oleju?
Jako osoba z problemami skóry suchej doskonale wiem, że odpowiednia pielęgnacja poza nawilżeniem od wewnątrz jest dla skóry priorytetowa! Tego samego więc pragnę dla mojej córki. Bez wahania stosuję również w pielęgnacji jej delikatnego naskórka - który u wcześniaków jest szczególnie delikatny - właśnie olej kokosowy! Jego naturalny skład idealnie nadaje się do pielęgnacji delikatnej skóry noworodka. W połączeniu z masażem Shantala w łatwy i przyjemny sposób nawilżymy skórę dziecka.

Sam olej kokosowy to nie tylko uczta dla zmysłów zapachowych czy pielęgnacji kosmetycznej, to również możliwość sporządzania zdrowych posiłków i przekąsek. Potwierdzono, iż smażenie na oleju kokosowym jest dużo zdrowsze dla organizmu człowieka. To prawdziwa bomba witaminowa, która chroni organizm przed bakteriami i wirusami.

Pamiętajcie tylko, że wartościowy olej kokosowy to nierafinowany, tłoczony na zimno olej kokosowy!!!
źródło wiedzy: poradnikzdrowie.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...