O autorze
Matka, żona, KOBIETA.

Z krwi i kości.

Pasjonatka mody, fotografii, dobrego smaku.

Zakochana w muzyce klasycznej i książkach.

Bloguję, bo lubię.

Bloguję, bo chcę!

"Będziemy mieli..." na 10 sposobów!


Idziesz do łazienki, robisz test ciążowy i czekasz. Gdy pojawiają się dwie kreski, świat staje w miejscu. To najważniejsza chwila w Twoim życiu. Będziesz mamą. Super ważna sprawa. To nie podlega dyskusji! Ale jest coś jeszcze super ważne: Poinformowanie o tym TATĘ dziecka.


Przecież dla niego to też ważna sprawa! Niecodziennie dostaje się tak istotne i odpowiedzialne, a przy tym szczęśliwe i pełne uśmiechu stanowisko! No dobrze, jakoś poinformować go trzeba, sam się nie dowie, przynajmniej na początku; )

Zastanawiałaś się kiedyś nad tym jak to zrobisz?
Ja też nie. Ostatecznie zrobiłam to telefonicznie, gdyż euforia - i zapewne wczesne hormony;) - wykonała robotę za mnie. Po prostu nie miałam ochoty czekać! No tak, my tu gadugadu, a Ty wciąż jeszcze, zastanawiasz się w jaki sposób to zrobić. W końcu fajnie, by zapamiętał to w wyjątkowy sposób, prawda? Pozwól, że spróbuję Cię zainspirować. Zrobiłam research w głowie, potem przeprowadziłam damski wywiad w męskim towarzystwie i wpadłam na takie oto pomysły!


1. Paczka do pracy z maskotką bociana
Kreatywny sposób na oznajmienie mężowi, że będzie tatą to nawiązanie do historii jaką opowiada się dzieciom! Przecież to cudowny i wyczekiwany bocian przynosi do domu maleńkie słodkie bubu zawinięte w białej pieluszce.
Czy to nie urocza forma przekazania tatusiowi dziecka tej wspaniałej nowiny?


2. Fasolka zawiązana wstążką i karteczka z numerem tygodnia przy porannej kawie
Ten pomysł urzekł mnie swoją delikatnością i subtelnością. Wskażcie mi kobietę, która choć raz nie nazwała swojego dzidziusia maleńką fasolką. Ja takiej nie znam! Użycie tego atrybutu w połączeniu z niewinną wstążeczką nada sytuacji niezwykle ciepłego i wyjątkowego charakteru. W końcu takie jest oczekiwanie na dziecko!

3. Butelka mleka w lodówce z karteczką "Nakarm dzidziusia"
Tak sobie myślę, że to wersja hard dla twardzieli;) któżby nie zdumiał na widok takiej wiadomości i to w lodówce, w miejscu wiejącym spokojem i stabilnością przecież?! Bo zawsze jest mięsko i piwko, a tutaj taki surprise! Pomysł z przymrużeniem oka dla wesołych typów męskich!

4. Ogłoszenie w ulubionej gazecie
Kojarzy mi się z niezwykle tradycyjną formą podzielenia się wspaniałą nowiną jaką jest zbliżający się na świat potomek. Dystyngowany mąż, czytający poranną gazetę, popijając przy tym małą czarną. Jeśli tak widzisz swojego męża ten sposób jest dla Ciebie!

5. Kolacja z prezentem
Chyba najbardziej oblegana forma podzielenia się z mężem dobrą wiadomością! Jesteś typem romantyczki? To coś dla Ciebie! Kolacja, świece i maleńki prezent wśród bukietu świeżych kwiatów na stole... idealny moment na "chciałabym Ci coś powiedzieć..."!

6. Lista zakupów dziecięcych do zrobienia
Jest sobota. Wstajecie późno po tygodniu pracy. Mąż mocno niedospany łapie lekkie śniadanie i wybiera się na zakupy. Szykujesz listę zakupów zgodnie niepisanym podziałem obowiązków;) Tylko lista już nie jest mocno spożywcza, a mocno... dziecięca ;)

7. List w kopercie
Zaadresowany do domu tajemniczy list skrywający w sobie... test ciążowy z pozytywnym wynikiem! Wyobraź sobie minę męża, gdy będzie go otwierać - Bezcenna!

8. Tryptyk
Jest ramka, są zdjęcia. Jest żona, jest mąż i cudowne trzecie miejsce z planową datą narodzin dzidziusia. Piękna forma poinformowania tatę dziecka o zbliżającym się najważniejszym momencie w życiu!

9. Zdjęcie usg w kalendarzu
Pierwsze zdjęcie dziecka wykonane jest już około 8-9 tygodnia ciąży. Dzidziuś co prawda maleńki i subtelny, ale waga wydarzenia jakie za sobą niesie ogromna! Warto, by tata dziecka nie tylko o nim usłyszał, ale i zobaczył!

10. Smoczek zawieszony przy kluczykach od auta
Sięgnij po wstążkę, zawiąż nią smoczek i zawieś na kluczykach od samochodu! Fantastyczna niespodzianka dla taty dziecka tuż przed wyjściem do pracy! Może nawet zrezygnuje w tym dniu z pracy!

I jak, wybrałaś już? :)

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...