O autorze
Matka, żona, KOBIETA.

Z krwi i kości.

Pasjonatka mody, fotografii, dobrego smaku.

Zakochana w muzyce klasycznej i książkach.

Bloguję, bo lubię.

Bloguję, bo chcę!

Grupa Wsparcia


Dzień, w którym urodziłam Oliwię, pamiętam w każdym szczególe. Najdokładniej ze wszystkich, które mam za sobą.
Pamiętam, że nic do mnie nie docierało. Nic. Byłam jak zaczarowana. Słyszałam, ale rzadko rozumiałam, co do mnie mówiono.
Skąd taki stan? Zapewne ma to głębsze wytłumaczenie, zapewne ma to swój rozdział w psychologii. Nie wiem, nie dane mi było o tym nigdy z nikim wykształconym w tej dziedzinie zwyczajnie porozmawiać...

Kiedy wróciłyśmy z Oliwią do domu, czas zapełniony był głównie karmieniem, odciąganiem pokarmu, spaniem, przewijaniem...prostymi czynnościami, które w całości pochłaniały mój czas. Powoli jednak zaczynałam zyskiwać chwilę dla siebie. Spędzałam ją wówczas na szukaniu informacji w internecie. Bo wtedy nic nie wiedziałam na temat tego, co mnie spotkało. Nie wiedziałam, co to znaczy być matką wcześniaka. Trochę myślę, że źle, trochę, że dobrze.
To jednak co na dobre zagościło w moich myślach, jako taka dobra myśl, to myśl o uczestnictwie w GRUPACH WSPARCIA.

Grupy wsparcia powstają często wokół szpitali, tworzone przez rodziców wcześniaków urodzonych w danych placówkach szpitalnych. To spotkania tych ludzi dają często ogrom odpowiedzi na pytania, na które nawet lekarze nie potrafią nie raz odpowiedzieć. To spotkania, w trakcie których poznajesz ludzi w takiej samej bądź podobnej sytuacji co Twoja. Możesz dzielić się doświadczeniem lub czerpać wiedzę od innych.
To tacy sami rodzice wcześniaków co Ty, z tym samym strachem co Twój, z tą samą nadzieją i walką o dziecko co Ty.
To potężne wsparcie i pomoc, taki sposób na oczyszczenie i po prostu wzięcie głębokiego oddechu. Że będzie dobrze, bo u innych było i jest!
Szukaj wokół siebie takich grup, szukaj ludzi o podobnych historiach. Czytaj, czytaj, czytaj! Udzielaj się na forach, znajdź grupę na Facebooku, szukaj na blogach.


Bo nie jesteś z tym sama.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...