O autorze
Mama dwójki pociech, inicjatorka Tablicy Rodzica, angażująca się w działalność społeczną, audytor w Szlachetnej Paczce. Zdecydowanie proaktywna. Pomaga mamom w budowaniu ich własnych biznesów i pokazuje w jaki sposób osiągnąć niezależność finansową. Dąży do harmonii w życiu, posiadania czasu dla rodziny, możliwości realizowania swoich pasji, podróżowania i rozwoju.

Mamo Działaj i nie szukaj wymówek

pixabay.com
Czasem trzeba robić cokolwiek, aby ujrzeć nową drogę...


Dzień z życia Mamy:
Poranne zawirowania – dzieci do przedszkola, szkoły. I co się okazuje? Ulubiona bluzka w praniu (czyli jest powód do płaczu), nie przygotowane zeszyty (nerwowe szukanie psuje i tak już napiętą atmosferę) lub po prostu dzieci wstały lewą nogą. A Ty w pracy masz do przedstawienia nowy projekt, niania odbiera dzieci, bo wrócisz późnym wieczorem, mąż w delegacji i tak codziennie… Problemy z koncentracją to u Ciebie norma od paru lat, ze snem ostatnio też nie najlepiej i zastanawiasz się, czy Twoje życie ma już tak wyglądać do emerytury…


Co dalej?
A może czas na chwilę przystanąć, zastanowić się, czy poziom satysfakcji z osiągnięć w pracy jest tego wart i czy nie można inaczej?
Oczywiście, że można, tylko ile Mam o tym wie? Cały czas za mało! I to nie chodzi o to, aby teraz przedstawić sielankowy widok codziennie uśmiechniętej Mamy, która cierpliwie czeka, aż jej pociechy „ogarną” rano ten rozgardiasz.
To, co jest potrzebne, aby Mama czuła się spełniona to spokój wewnętrzny i pewność, że kroczy w życiu właściwą drogą.


W tym, co robimy trzeba być autentycznym i prawdziwym. Nie porównujmy się z tymi, których dziś nie możemy dogonić… Jeżeli są na szczycie inspirujmy się, a ścigajmy się sami ze sobą, aby każdego dnia być coraz lepszą wersją siebie.
Gdy to zrozumiałam, usłyszałam w końcu głos własnego serca. Stałam się świadomą siebie mamą, zrobiłam rewolucję zawodową w swoim życiu i odważnie sięgam po to, co sprawi, że będę czuła zadowolenie i satysfakcję.


Początkiem nowego życia jest książka Mamo Działaj – 100 dni do zmiany dla każdej Mamy. Intencją książki jest zainspirowanie do podjęcia pierwszego kroku w życiu, aby zrobić coś, co je zmieni. Jestem sama przykładem tych zmian. Jeszcze dwa-trzy lata temu, czytając książki prekursorki rozwoju osobistego w Polsce nie przypuszczałabym, że będę autorką własnej książki, którą rekomendować będzie p.Iwona Majewska-Opiełka. Oto rekomendacja:

„ Czasem kobiety stają przed alternatywą: dzieci czy praca. Tylko szczęśliwa matka może wychować szczęśliwe dzieci, a spełnianie własnych marzeń, poczucie dobrego wkładu w życie innych, samorealizacja… potrzebne są do szczęścia. To także dla dzieci warto zająć się sobą ciepło ale zdecydowanie. Ta książka to ułatwia: w sposób lekki, trafny i przekonujący pokazuje jak można spełniać się w każdej z ról. Podpowiada jak zacząć i kontynuować. Wiarygodna, bo napisana przez Mamę. Sercem się pod nią podpisuję. Iwona Majewska-Opiełka”

Teraz stoję przed wyzwaniem, aby książkę wydrukować. Nie jest to proste. Jeżeli uważasz, że warto mi pomóc możesz wesprzeć projekt dowolną wpłatą pod tym linkiem: https://polakpotrafi.pl/projekt/dla-kazdej-mamy?utm_source=projects

Czasem myślę, że nie dam rady. Odsuwam tą myśl daleko, żeby nie zaśmiecała niepotrzebnie moich myśli. Wierzę, że wartościowe rzeczy powstają po to, aby służyły innym w ich drodze do lepszego życia.

Dziękuję Ci za wsparcie.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...