O autorze
Mama dwójki pociech, inicjatorka Tablicy Rodzica, angażująca się w działalność społeczną, audytor w Szlachetnej Paczce. Zdecydowanie proaktywna. Pomaga mamom w budowaniu ich własnych biznesów i pokazuje w jaki sposób osiągnąć niezależność finansową. Dąży do harmonii w życiu, posiadania czasu dla rodziny, możliwości realizowania swoich pasji, podróżowania i rozwoju.

Prezent na 40 urodziny

Nucę pod nosem, że 40 lat minęło jak jeden dzień… więc, żeby o tym nie myśleć, zrobiłam sobie prezent!I to nie byle jaki, bo zamarzyła mi się własna książka. Pierwsze podejście miałam chyba ponad rok temu. Ale jakoś tak nie szło. Byłam przekonana do pomysłu, jednak mało było we mnie tej werwy, która jest teraz. Chciałam zebrać fundusze na książkę na portalu PolakPotrafi.pl, ale wystartowałam z za dużą ilością książek, czyli potrzebowałam od razu ponad 10 tys. Projekt się nie powiódł i była to kolejna porażka w moim życiu.

Otrzepałam piórka, poprawiłam koronę i działałam dalej. Mogłabym chyba dostać medal za determinację w działaniu. Szczególnie tym na oślep… cokolwiek, byleby coś robić… Ale w sumie to się opłaciło. Opłaciło się przede wszystkim być sobą, czego wcześniej nie rozumiałam.

Dostosowywałam się często do innych, szukając u nich uznania. A wystarczyłoby codziennie rano wstając z łóżka mówić do lustra: „Lubię siebie”, a jak ktoś woli wersję trudniejszą to: „Kocham siebie”. Jak ktoś tego nie robił, to proszę się nie śmiać, tylko teraz wstać i to zrobić. Okazuje się, że mamy w sobie ogromną barierę na pełną akceptację swojej osoby.


Mimo już słusznego wieku (na który podobno nie wyglądam) sama mam z tym problem. Zmagam się ciągle z przeświadczeniem, że nie jestem wystarczająco dobra. W sumie dla kogo wystarczająco dobra – dla siebie czy dla innych? Zdecydowanie polecam zdrowe skupienie się na sobie. Wsłuchanie się w swoje potrzeby, aby nie było za późno na przeżywanie tzw. „kryzysu wieku średniego”.

Teraz wiem, że mając 40 lat „coś” już w życiu przeżyłam, mam swoje doświadczenia i nie muszę się z nikim ścigać. Tylko sama z sobą, aby każdego dnia być coraz lepszą wersją siebie…

Polecam spróbować!

Może Ci w tym pomóc moja książka z dedykacją (dostępna w przedsprzedaży lub za wsparcie projektu na platformie PolakPotrafi.pl Tekst linka

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...