O autorze
Mama dwóch wspaniałych córek, żona Pana Męża oraz house manager, czyli pełnoetatowa kura domowa. Ma mnóstwo pomysłów, mnóstwo planów i tylko jedną, zdecydowanie za krótką dobę, którą w większości pochłaniają córki. Stara się jednak zachować równowagę i poza macierzyństwem szukać czasu na rozwój osobisty, spotkanie z koleżanką, czy pomalowanie paznokci.

Akceptuję siebie. Jestem piękna!

pixabay.com
Kobiece ciało zmienia się przez całe życie. W chwili narodzin jest różowiutkie i pulchne, w okresie szkolnym przybiera typowo kobiece kształty, a około 20 roku życia jest w pełni rozwinięte i piękne w całej swej okazałości. Każda z nas chce żeby takie pozostało na zawsze.


Niestety nie ma tak dobrze. Z czasem zmieniamy się, skóra staje się bardziej wymagająca, pojawiają się przebarwienia, zmarszczki, opadają piersi, dostajemy cellulitu i wychodzą rozstępy. Przestajemy czuć się atrakcyjne, tracimy pewność siebie i oceniamy przez pryzmat innych, ładniejszych pań...

Najtrudniej jest się z tym pogodzić po porodzie, bo jeszcze całkiem nie dawno miałyśmy cudowną figurę, a teraz wstydzimy się czerwonych blizn i obwisłego brzucha. Ciąża i poród to przepiękny czas dla każdej kobiety, ale wymaga wiele wyrzeczeń i pozostawia chyba najwięcej zmian fizycznych w całym naszym życiu. Jednak nie tylko poród zmienia nasze ciało, bo i kobiety z problemami wagi, chorób skórnych lub operacji widzą siebie w gorszym świetle...

To głupie !

Dlaczego uważamy się za gorsze, bo piersi nie są już tak jędrne ? Dlaczego ukrywamy wszelkie blizny, rozstępy i cellulit, a pokazanie się w stroju kąpielowym to ogromne wyzwanie, a dla wielu marzenie ? Nie jesteśmy gorsze od innych tylko dlatego, że nosimy rozmiar 44, mamy wielki nos i odstające uszy, albo obwisłe piersi ! Wystarczy, że każda z nas zaakceptuje siebie jako kobietę, a wnet dostrzegą to inni.


Na pewno znasz kogoś, kto choć urodą nie grzeszy ma wielu znajomych i cieszy się ogromnym powodzeniem u płci przeciwnej ? Taki ktoś z reguły zyskuje sympatię nowo poznanych osób w kilka minut. Wiesz dlaczego ? Bo jest pewny siebie, zna swoją wartość i akceptuje swoje ciało !

Ty też powinnaś je zaakceptować i nie wstydzić się go pokazać ! To prawda, że media tworzą idealny wizerunek kobiety, do którego kobieca natura chce dążyć. W czasopismach widzimy śliczne, zawsze uśmiechnięte i umalowane panie, które nie borykają się z najmniejszym nawet pryszczem. Jednak pamiętajmy, że idealne piersi, jędrna skóra, brązowa karnacja i brak oznak starzenia to praca słynnego na całym świecie Photoshopa. Nie pozwólmy się stłamsić i nie dajmy się oszukać, bo ideałów nie ma, a wszystkie kobiety mają te same kłopoty, te same rozstępy i cellulit, ciemną kreskę na ciążowym brzuchu i te same chwile zwątpienia. One po prostu akceptują siebie i wiedzą, że natura jest piękna. One są piękne. I każda inna kobieta także. Ty też jesteś piękna !

Uwierz w to i zaakceptuj swoje ciało.

Zapraszam do wspólnej akcji wszystkie kobiety, które chcą zaakceptować siebie i nie wstydzić swojej figury:

Akcja polega na stworzeniu galerii zdjęć przedstawiających kobiety w naturalnym środowisku wraz z ich atutami i wadami po to, aby przełamać medialne tabu. Stworzymy miejsce, w którym inne kobiety zobaczą, że bycie urodziwą zależy od nas samych.

KROK 1
Musimy się pokochać, aby inni nas pokochali i siebie zaakceptować, aby inni chcieli to robić. Wystarczy tak niewiele, a zmienić może wszystko. Stań dziś po kąpieli przed lustrem. Przyjrzyj się dokładnie sobie i swojemu ciału. Przyjrzyj się miejscom, których nie lubisz najbardziej i dotknij ich. Potem jeszcze raz spójrz na siebie w lustrze. Uśmiechnij się do osoby, którą zobaczysz. Powiedz: „Jestem piękna!” Bo jesteś ;)

KROK 2
Prześlij zdjęcie swojej sylwetki w dowolnej formie. Dołącz hasło: „Akceptuję siebie. Jestem piękna !”. Podpisz się imieniem, nickiem lub pseudonimem pod którym występujesz w Internecie.

Piszcie na adres e-mail: kontakt.mtk@wp.pl w tytule wpisując hasło akcji.

KROK 3
Aby można było opublikować Twoje zdjęcie na stronie potrzebujemy Twojej zgody dlatego proszę o dodanie informacji: „Nazywam się ….. Jestem pełnoletnia i jestem autorką niniejszej fotografii. Wyrażam zgodę na publikację zdjęcia na portalu Mamadu, adres: www.mamadu.pl na okres bezterminowy.”

KROK 4
Doskonale byłoby promować nasze podejście w mediach społecznościowych, dlatego jeśli chcecie to publikujcie również swoje fotografie na Facebook'u, czy Instagramie dodając hashtagi #akceptujesiebie #jestempiekna

Galeria zostanie otwarta 31. maja 2015 roku.

Regulamin:
1) Udział w akcji mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie
2) Akcja zaczyna się i trwa do odwołania
3) Galeria zostanie otwarta 31.05.2015 r.
4) Zdjęcia zostaną opublikowane wyłącznie od osób, które przesłały zgodę na publikację na portalu mamadu.pl

Bądźmy inspiracją dla innych. Dajmy pokaz prawdziwego piękna i zaszczepmy go u każdej z nas ! Spotkajmy się wszyscy w internetowej galerii pewnych siebie kobiet !
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Genialny patent na sen dla mam. Tego mogą nam pozazdrościć nasze babcie!