O autorze
Zgłębiamy tajniki bycia mamą i tatą w naszym zabieganym świecie. Czasem przystajemy na chwilkę i zastanawiamy się jak dzieci zmieniają nasze życie na leprze. A czasem wątpiąc we własne możliwości zastanawiamy się czy na pewno wszystko robimy dobrze. Bo przecież dla nas najważniejsza na świecie jest miłość i tysiące buziaków przed zaśnięciem.

Ojcowie także oczekują

Fot. Pixabay/[url=http://pixabay.com/pl/ci%C4%85%C5%BCa-w-ci%C4%85%C5%BCy-cz%C5%82owiek-kobieta-391992/]Ben_Kerckx[/url] / [url=http://bit.ly/CC0-PD]CC0 Public Domain[/url]
Fot. Pixabay/Ben_Kerckx / CC0 Public Domain

Pamiętacie czasy "w ciąży"? A może właśnie teraz przeżywać swoje 40 tygodni? Szukałam ostatnio czegoś w książce Heidi Murkoff "W oczekiwaniu na dziecko" i natknęłam się na ciekawy rozdział. W prawdzie wydawało mi się, że poradnik przeczytałam w obu ciążach od deski do deski, jednak tego nie pamiętałam: Ojcowie także oczekują.

Hmm, to niby takie oczywiste.
Nie raz obserwowaliśmy równoległą "Ciążę spożywczą" partnera przyszłej mamy, nie raz widziałyśmy słodkie obrazki przemawiających do brzuchów facetów, a jednak rzadko zastanawiamy się, co faktycznie czuje mężczyzna "w ciąży"? Pozwólcie, że przytoczę Wam kilka ważnych i ciekawych tematów do rozważań:

1. Uczucie opuszczenia - przyszli ojcowie, często czują się jak "ktoś" zewnątrz, jakby ich wartość przestała być potrzebna w momencie poczęcia. I nic w tym dziwnego - to przyszła mama jest dopieszczana.

2. Zestresowanie seksem - można by powiedzieć, że wszystko wiedzą, ale i tak odczuwają niepokój, kobiece ciało jest dla nich wciąż zagadką. Apetyt kobiety w ciąży na seks bywa bardzo zmienny, a i to może powodować u Panów pewien dyskomfort.

3. Jakiś obcy "JA" - prawdopodobnie stan błogosławiony kobiety wpływa pośrednio na obniżenie poziomu testosteronu u przyszłego ojca, naukowcy definiują to zjawisko jako potrzebne, a by "wyzwolić w mężczyźnie wrażliwość".
4. Lęki twardziela - oprócz naturalnego zdenerwowania przed życiową zmianą w domu, mężczyźni rozmyślają o zmianach w szerszych aspektach - jak dziecko wpłynie na ich pracę, relacje towarzyskie i relacje z partnerką.


5. Karmienie piersią jest dziwne - mężczyzna potrzebuję trochę czasu, żeby się do niego przyzwyczaić, czasem zwyczajnie jest zazdrosny, bo jego obecność nie jest podczas karmienia potrzebna, może poczuć się wykluczony. A przynajmniej, teraz gdy jeszcze ma przed sobą wiele znaków zapytania, obawia się.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...