O autorze
Szczęśliwie matczyna intuicja pchnęła mnie w kierunku noszenia dziecka w chuście. Na początku zachwyciła mnie uroda chust potem zaczęłam patrzeć na nie jak na środek transportu.
Najważniejsze jednak jest to jaką bliskość dają, zafascynowało mnie poznawanie świata razem z moim synem. Obserwowanie jego reakcji i możliwość przytulenia się w każdej chwili. Wspólne spacery a nawet robienie zakupów stały się dla niego niesamowitą przygodą. Dzięki temu, że był blisko mnie czuł się bezpieczny, nie narażałam go na stres ani nadmiar bodźców. Teraz powoli wkracza w wiek chustowych starszaków, ale my nie rzucamy chust w kąt i nosimy się dalej.

Prowadzę szkolenia, warsztaty i konsultacje dla rodziców i par oczekujących narodzin maluszków. Poza tym zajmuję się animacją zabaw dziecięcych oraz szyciem, przed wszystkim z chust tkanych.

Konsultacje indywidualne i warsztaty zbiorowe.
Wiązania:
*KANGUREK Z PRZODU
*PLECAK PROSTY
*KIESZONKA
*PODWÓJNY X
*CHUSTA KÓŁKOWA
*CHUSTA KÓŁKOWA Z ODWRÓCONĄ KRAWĘDZIĄ
*KANGUREK NA BIODRZE
*SIODEŁKO- BIODRO
*PLECAK Z KOSZULKĄ
*KANGA
*PLECAK Z KRZYŻEM

Konsultacje i warsztaty nosidłowe:
*Mei-Tai (MT)
*Ergonomiczne
*Hybrydowe
*Onbuhimo
*WrapTai

Noszenie dzieci z wyzwaniami rozwojowymi: wcześniaki, tracheotomia, stomia, zespół Downa, mukowiscydoza, sondy, monitorowanie, zaburzenia trawienia, podwyższone i obniżone napięcie mięśniowe, dzieci z rozszczepem wargi i podniebienia, dzieci spastyczne, AZS, dermatoza itd.

Noszenie w sytuacjach szczególnych dla rodziców: cesarskie cięcie, problemy z kręgosłupem, depresja poporodowa, wózek inwalidzki.

Nowe miejsce na mapie Warszawy, przyjazne dzieciom, rodzicom i chustom! Rozkminki!

Rozkminki powstały, by pomóc dzieciakom „rozkminić” czyli zrozumieć zjawiska, na które natrafiają na co dzień. Pokazujemy im, że nauka może być przyjemnością. Poprzez zabawę, gry, eksperymenty, zachęcamy naszych słuchaczy do poznawania otaczającego ich świata. Ja będę częścią tego miejsca poprzez organizowanie cyklicznych warsztatów.


Już w najbliższą środę pierwsza darmowa pogadanka, podczas której uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak bezpiecznie nosić, na co zwrócić uwagę przy doborze chusty i wiązania.
Spotkanie poprowadzę wg następującego planu:
-Etapy rozwoju kręgosłupa u noworodków i niemowląt
-O miednicy, stawach biodrowych i prawidłowej pozycji zgięciowo - odwiedzeniowej słów kilka
-Korzyści z noszenia dla dziecka i rodzica (opiekuna)
-Wpływ noszenia na rozwój motoryczny, intelektualny i emocjonalny maluszka
-Zasady prawidłowego wiązania chusty
-W czym i jak NIE nosić- najczęściej popełniane błędy
-Noszenie przodem do świata- dlaczego mówimy mu stanowcze NIE ;)
-Dobór odpowiedniego wiązania.
-Rodzaje chust i nosideł: jak odróżnić „wisiadło” od nosidła ergonomicznego.
Następnie, co środę, będziemy spotykać się w tym przyjaznym miejscu na warsztatach. Kangur, kieszonka, chusta kółkowa czy plecak prosty to tylko część wiązań, które poznają uczestnicy.

Rozkminki to połączenie naszych pasji. Edukacja, dzieci, zabawa - łączymy wszystkie te elementy, wprawiając w ruch najdoskonalszą maszynę na świecie, jaką jest umysł młodego człowieka.
Zarażamy dzieci miłością do nauki, pokazując ją z zupełnie nieznanej im strony.Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...