O autorze
Szczęśliwy ojciec dwóch córek, Marty i Marysi.
Z wykształcenia ekonomista.
Pasjonat gier planszowych i instruktor Karate, wcielił obie te pasje w swoje życie zawodowe.
Od wielu lat z zamiłowaniem pracuje z dziećmi na szczeblu sportowym, oraz jako propagator gier planszowych. Na co dzień pozytywnie zakręcony idealista i niepoprawny optymista.

Pełna strategii gra, dla młodszych graczy.

Są takie gry które znają po prostu wszyscy... Taką grą jest na pewno „kółko i krzyżyk”,- gra bardzo prosta, aczkolwiek jeżeli pozna się dobrze jej mechanizm, to o ile nie zostanie popełniony błąd, powinna zakończyć się remisem. Jest to gra którą bardzo lubią dzieci i zagrać można w nią wszędzie,- choćby patykiem na piasku.


Gra o której dziś Wam chcę opowiedzieć jest oparta o zasady zaczerpnięte z gry „kółko i krzyżyk”, ale jest jej rewelacyjnym rozwinięciem.

GOBBLETY, bo o nich mowa, to gra w którą mogą grać dzieci od 5 roku życia, ale zapewniam że i dorośli gracze będą mięli przy niej sporo frajdy. Jest to gra dla dwóch osób.
Jedna rozgrywka trwa dosłownie kilka minut, gra się więc zazwyczaj przynajmniej kilka partii.
Każdy z graczy dostaje 6 Gobbletów w wybranym kolorze, po dwa Gobblety w każdym rozmiarze (małe, średnie i duże).
W swojej rundzie mogę dołożyć swojego dowolnego Gobbleta na puste pole, lub też na zajęte, zakrywając większym Gobbletem mniejszego. Można zakryć wiąkszym Gobbletem mniejszego, należącego do rywala, albo zakryć swojego.
Mogę też zamiast dostawiać nowego Gobbleta, przestawić swojego Gobbleta, który jest już na planszy, na inne pole (puste lub zajęte). Pamiętać jednak trzeba, czy pod Gobbletem którego chcę podnieść i przestawić nie kryje się jakiś inny mniejszy Gobblet, a w szczególności jakiego jest koloru!
Celem jest ułożenie trzech gobletów w lini prostej(poziomej, pionowej bądź na ukos).

Ciekawe jest to, że gdy prezentuję Gobblety w sklepie i wspomnę hasło „kółko i krzyżyk“, większość osób wykazuje raczej znikome zainteresowanie, natomiast po jej rozłożeniu i rozpoczęciu gry, nagle okazuje się że gra jest świetna i wszyscy są zazwyczaj pod tak ogromnym wrażeniem, że nie chcą przestać w nią grać.
Osobiście grałem w nią wiele razy i ciągle odkrywam nowe możliwości taktyczne tej gry.
Gobblety są również o tyle niesamowite że mogą w nie grać osoby dowolnie rozstrzelone wiekowo, np. rodzeństwo które dzieli spora nawet różnica wieku, czy też dziecko z rodzicem.
Grę Gobblety szczególnie polecam dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat.
venco.pl/gobblety.html
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...