O autorze
Szczęśliwy ojciec dwóch córek, Marty i Marysi.
Z wykształcenia ekonomista.
Pasjonat gier planszowych i instruktor Karate, wcielił obie te pasje w swoje życie zawodowe.
Od wielu lat z zamiłowaniem pracuje z dziećmi na szczeblu sportowym, oraz jako propagator gier planszowych. Na co dzień pozytywnie zakręcony idealista i niepoprawny optymista.

Magiczny labirynt

venco.pl
Które dziecko nie lubi przemierzać labiryntów? - Każde chyba lubi, ponieważ przejście przez labirynt jest emocjonującym wyzwaniem. Tym bardziej jeżeli jest to labirynt niezwykły, tajemniczy, wręcz magiczny...


Dziś mam przyjemność przedstawić Państwu "Magiczny labirynt" - grę absolutnie niezwykłą, przeznaczoną dla dzieci od 6 roku życia, wydaną przez wydawnictwo G3.

Dużą zaletą tej gry jest to, iż mogą w nią grać dzieci, które dzieli nawet spora różnica wieku, przy czym młodsze dzieci będą w stanie realnie rywalizować ze starszymi.

"Magiczny labirynt" jest grą dwupoziomową, którą przed rozpoczęciem zabawy należy odpowiednio przygotować, czyli rozłożyć ścianki labiryntu. Przykłady prawidłowego ich ułożenia znajdziemy w instrukcji.

Dla młodszych i początkujących graczy możemy ułożyć łatwiejszy labirynt, używając mniejszej ilości ścianek. Gdy będziemy gotowi zmierzyć się z trudniejszym wariantem, należy dodać więcej ścianek podnosząc poziom trudności na tyle, żeby przebrnięcie przez labirynt było ciekawym wyzwaniem również dla rodziców.


Po rozłożeniu ścian labiryntu należy przykryć go planszą, po której będziemy przesuwali nasze pionki. W każdym pionku znajduje się silny magnes. Aby nikt nie zapamiętał przebiegu ścian, po przykryciu wierzchniej planszy należy kilkakrotnie zakręcić grą, po czym gracze ustawiają swoje pionki w narożnikach planszy. Następnie pod planszą, tuż pod pionkiem, przykładamy stalową kulkę tak, aby plansza znajdowała się pomiędzy kulką, a pionkiem.

W woreczku umieszczamy żetony z symbolami takimi samymi jakie znajdują się na planszy. Zadaniem graczy będzie dotarcie pionkiem do symbolu na planszy, odpowiadającemu wylosowanemu z woreczka.

Gra przebiega w taki sposób, iż rzucamy kostką, na której znajdują się wartości od 1 do 4, a następnie przesuwamy pionek po planszy o tyle pól, ile wskazała kostka. Jeżeli jednak zawadzimy o ściankę, stalowa kulka spadnie i potoczy się do jednego z narożników. Wówczas wracamy pionkiem na początkowe pole, ponownie umieszczamy kulkę pod planszą (tuż pod pionkiem) i czekamy na kolejną rundę.


Aby dotrzeć do celu będziemy musieli zapamiętać miejsca gdzie napotkaliśmy na ścianki. Gra wymaga nie lada skupienia, świetnie ćwiczy zarówno pamięć jak i koncentrację. Śmiało można zaliczyć ją do grona gier familijnych.

"Magiczny labirynt" to gra która przeniesie Was w świat niezwykłej przygody i w pełni zasługuje na wyrazy uznania za pomysł i wyjątkową oprawę.

Na koniec dodam tylko, że w 2009 r. "Magiczny labirynt" zdobył tytuł najlepszej gry roku w kategorii gier dziecięcych. Dzięki wydawnictwu G3, które podjęło się wydać ją w polskiej wersji językowej, gra obecnie jest dostępna również w Polsce.

Grę można kupić w sklepach z grami planszowymi, lub przez internet:
http://venco.pl/magiczny-labirynt.html

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE