O autorze
Szczęśliwy ojciec dwóch córek, Marty i Marysi.
Z wykształcenia ekonomista.
Pasjonat gier planszowych i instruktor Karate, wcielił obie te pasje w swoje życie zawodowe.
Od wielu lat z zamiłowaniem pracuje z dziećmi na szczeblu sportowym, oraz jako propagator gier planszowych. Na co dzień pozytywnie zakręcony idealista i niepoprawny optymista.

Gry na drogę


Wyjeżdżając w dalszą czy bliższą podróż warto zadbać o to by w jej trakcie nasze dzieci się nie nudziły.

Bardzo dobrą propozycją jest seria łamigłówek wydawnictwa GRANNA.

Kilka z nich wydanych jest w formie magnetycznych książeczek, dzięki czemu dzieci mogą z nich korzystać również w czasie jazdy samochodem.

W środku znajdziemy zadania dla jednego gracza podzielone na 4 poziomy trudności.
Moim zdaniem najodpowiedniejsze dla danego wieku będą:

Wodny świat od 5 - 7 lat
Należy umieścić na planszy 4 elementy magnetyczne tak, by było widać tylko zwierzątka pokazane w zadaniu. Pozostałe zwierzątka muszą pozostać zakryte. Dziecko będzie w tym celu musiało przymierzać te elementy w różnych "okienkach" obracając je w czterech możliwych kierunkach do momentu aż znajdzie właściwą kombinację.
Arka Noego 6 - 10 lat
Należy zapełnić Arkę wszystkimi zwierzętami, z tym że zwierzęta tego samego gatunku muszą ze sobą sąsiadować ( dla ułatwienia mają tego samego koloru tło).
Pierwsze zadania będą stosunkowo łatwe ponieważ znane jest położenie większości zwierząt, ale z każdym kolejnym zadaniem ich poziom trudności będzie wzrastał.
Robaczki 7 - 10

Gra przebiega dokładnie tak samo jak w przypadku wyżej opisanej gry "Wodny świat", z tym że jest trudniejszą wersją dla starszych dzieci. Podobnie składa się z czterech elementów układanki jednak pod każdym z tych elementów kryje się dużo większa ilość zmiennych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Gry
Trwa ładowanie komentarzy...