O autorze
Internet to bardzo pojemna przestrzeń. Pełen jest blogów, portali i przeróżnych poradników tematycznych. Jednak blog Lamali to nie kolejny standardowy element wirtualnego świata. To ciekawe, zaskakujące miejsce, w którym warto gościć i gdzie wypada bywać. Znajdziecie w nim wyłącznie rzeczy ciekawe, inspirujące i warte uwagi, które skłonią Was nie tylko do refleksji, ale także uśmiechu, a czasem - dyskusji.
Czego się tu spodziewać? Emocji wywołanych przez książki, ilustracje czy design, refleksji o teatrze, kinie i muzyce tworzonych dla dzieci.To blog magiczny, ale nie o czarodziejach, czy wróżkach, tylko o magii relacji rodziców i dzieci, o magii obrazu i słowa w świecie małego człowiek. O sztuczkach wyobraźni i o czarach rzucanych przez książki czy zabawki dla dzieci nie tylko na ich najmłodszych odbiorców, ale na nas wszystkich!

Na początku wypada się przedstawić. Kim lub czym jest LAMALA?

Fot. Lamala

To dobre pytanie, na które sami jednoznacznie nie potrafimy odpowiedzieć. Z jednej strony to magiczna kraina, stworzona z myślą o najmłodszych i ich rodzicach. Z drugiej - bardzo realny sklep z jak najbardziej namacalnymi książkami i zabawkami. A przede wszystkim - to ludzie, którzy tworzą to miejsce, czyli my - ekipa Lamali - i Wy - nasi odbiorcy.

Czasem śmiejemy się, że Lamala powstała z całkiem egoistycznych przyczyn - gdy na świecie pojawiła się Tosia, zorientowaliśmy się, że nie możemy dla niej znaleźć tak wartościowych książek i zabawek, jak to sobie wymyśliliśmy.

Postanowiliśmy więc wziąć sprawy we własne ręce i założyć sklep, w którym nic nie będzie przypadkowe. Od samego początku bardzo starannie dobieramy zabawki i książki, które trafiają na nasze półki. Każdy tom jest przez nas przeczytany, każdy miś, czy klocek - sprawdzony. I choć nasz asortyment jest tak zróżnicowany, by każdy znalazł u nas coś ciekawego dla swojej pociechy, tym, co łączy wszystkie zebrane lamalowe rzeczy jest jakość: wszystko, co do nas trafi, musi być atrakcyjne wizualnie, mądre i fascynujące.

Chodzi o to, by otaczać nasze dzieci i nas samych tylko tym, co piękne, niesamowite i wartościowe.

Sercem i duszą Lamali są książki. Wierzymy, że na wspólne czytanie z dziećmi nigdy nie jest za wcześnie ani za późno - tyle samo frajdy daje odczytywanie bajek nad kołyską malucha, co wspólne przekręcanie kartek w książce, gdy szkrab już podrośnie i samodzielnie potrafi czytać. Wierzymy, że dobra książka, czy mądra zabawka to nie tylko „narzędzia” rozrywki, ale przede wszystkim media, za pomocą których możemy przekazać naszym dzieciom konkretne idee, wartości, czy uczucia. I o tym właśnie będzie ten blog.


Znajdziecie tu recenzje tych książek, które naszym zdaniem powinien znać każdy. Recenzje pisane nie tylko przez nas, ale także przesłane przez innych rodziców, zasłyszane na placach zabaw, czy podczas krótkiej wymiany zdań na zebraniach w szkole. Pokażemy Wam to, co nas zachwyca w dziecięcej literaturze polskiej i światowej. Czasami spróbujemy skłonić do dyskusji o tym, co nas zastanawia lub niepokoi.

Opowiemy o najlepszych pisarzach i ilustratorach oraz ciekawych wydarzeniach, czy fascynujących, czasem dyskusyjnych zjawiskach społecznych. Podpowiemy czym, jak i gdzie się bawić. I będziemy czekać na Wasze opinie. Bo to nie ma być tylko nasz blog. To ma być blog nasz i Wasz, wspólny - tętniący życiem, dyskusją i pomysłami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...