O autorze
Moje motto brzmi: Ludzie, którzy mają dobry seks, tworzą dobry świat.
I właśnie tym hasłem kieruję się w życiu. Propaguję pozytywną seksualność
i pomagam tworzyć piękny świat, poprzez edukację seksualną dorosłych. Jestem mamą dwóch synów i nastolatki. Szczęśliwą i spełnioną kobietą, której się chce! Jestem licencjonowanym sex coachem i trenerką przyjemności oraz efektywnej komunikacji w relacjach intymnych. Od ponad dwóch lat odpowiadam na pytania w cyklu „Listy od Karo”, założyłam najseksowniejszą szkołę w Polsce – Sex & Love School, oferującą kursy online. To pierwsze takie miejsce, stworzone specjalnie dla kobiet, które podobnie jak ja wierzą, że udane życie seksualne i miłosne to efekt osobistego rozwoju i edukacji w tych obszarach. Prowadzę również kobiecą telewizję Sex & Love TV. I zaczynam pisać dla Was, Drogie Mamy, bo to dzięki Wam kolejne pokolenie może mieć w życiu jeszcze przyjemniej!

Brak czasu na zmysłową przyjemność. Brak siły na seks

„Witaj Karo, piszemy do Ciebie, choć nie mamy wielkiej nadziei na pomoc, bo nasz problem jest chyba nie do przejścia. Jesteśmy rodzicami rocznej Hani, której pojawienie się na świecie zrujnowało nasze życie seksualne. Prowadzimy razem małą agencję reklamową i lubimy być w ruchu. Udaje nam się znaleźć czas na rower, ściankę wspinaczkową i spotkania z przyjaciółmi od czasu do czasu, ale na seks już nie. Zaczyna nam go brakować, ale nie mamy pojęcia, co zrobić. Po prostu jesteśmy zbyt zmęczeni, żeby się kochać”. Ania i Tomek


Aniu i Tomku,

bardzo Wam dziękuję za ten list.
Pojawienie się dziecka niemal zawsze wywołuje rewolucję seksualną w sypialni rodziców. Prawie to samo można powiedzieć o każdym znaczącym wydarzeniu, które diametralnie zmienia naszą codzienną rutynę.

Niby o tym wiemy, czytamy w książkach i artykułach, ale zwykle czujemy się bezsilni wobec tornada, które zmiata nasze pożądanie z powierzchni ziemi.

W obliczu dużej zmiany często staramy się za wszelką cenę utrzymać jakość życia, do jakiej przywykliśmy/ przywykłyśmy. Próbujemy to robić w obszarach, na które mamy wpływ.
Seksualne pożądanie leży natomiast poza strefą, nad którą mamy kontrolę.
Łatwiej jest znaleźć czas na rowerową wycieczkę, niż stworzyć przestrzeń, w której może (choć nie musi) pojawić się ochota na seks. U obojga :)


Nasze życie seksualne to obszar niezwykle wrażliwy i wymagający szczególnej pielęgnacji.
Zmiana w codzienności zmienia naszą seksualną mapę. W nowych okolicznościach trzeba nauczyć się czytać ją na nowo.

Oto zasady, które pomogą odzyskać Wam kontrolę nas swoim życiem seksualnym:

1. UCZYŃ SEKS PRIORYTETEM

Pierwsza zasada – jeśli chcesz mieć udane życie seksualne, postaw seks na szczycie swojej listy priorytetów. To decyzja i osobiste zobowiązanie.

Szczególnie w obliczu tak dużej zmiany w życiu, jak narodziny dziecka życie seksualne – obszar szczególnej troski często spada na dalszy plan, jako zbyt trudny temat do „ogarnięcia”.

Sama intencja ma ogromną moc. Jeśli wspólnie uznacie, że seks jest dla Was ważny, zaczniecie zauważać subtelne ruchy w tym obszarze. Zaczniecie zwracać uwagę na przejawy seksualnej energii w Waszym życiu. Jeśli będziecie uważni, erotyzm w nowym wydaniu
wróci do Waszego codziennego życia.


2. POGÓDŹ SIĘ ZE ZMIANĄ

Wasze życie seksualne nie będzie już takie jak wcześniej. To wspaniała wiadomość!
Pojawienie się dziecka na zawsze odmieniło Waszą seksualną mapę. Utarte szlaki zalała wzburzona woda. Wasza ulubiona polana zarosła młodym lasem. Tam, gdzie zawsze znajdowaliście słodkie owoce, teraz leżą powalone drzewa.
To spustoszenie dobrze jest opłakać, pogodzić się ze stratami i wyruszyć w fascynującą podróż z nadzieją na odkrycie nowych lądów.


3. RUSZAJ W NIEZNANE

Jak w gąszczu nowych obowiązków, dramatycznych prób powrotu do dawnych przyjemności, bycia wciąż w towarzyskim „obiegu” być uważną/ uważnym na subtelne sygnały, które wysyła nam stęskniony Eros?

Penetrujcie nieznane terytorium. Zamiast próbować powrócić do życia sprzed dziecka,
szukajcie zmysłowych przyjemności i okazji do intymnego erotyzmu, jakie daje Wam codzienność.

Celebrujcie na przykład chwile beztroskiej zabawy z dzieckiem.

Spontaniczność w kontakcie z dzieckiem uruchamia w nas radość i kreatywność, które są
potężnymi afrodyzjakami, zwłaszcza jeśli umieściliście Waszą seksualną relację na liście Waszych priorytetów.

Wkrótce zauważycie więcej zaskakująco podniecających aspektów Waszej nowej rzeczywistości.

Szukajcie inspiracji wokół siebie i na mojej facebookowej stronie: https://www.facebook.com/KaroAkabal/?fref=ts, albo poszukajcie wsparcia.

Życzę Wam dużo przyjemności

Wasza Karo

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • seks
Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Znamy ranking dziecięcych imion pierwszej połowy 2019
0 0Tak po cichu odbiera się kobietom kontrolę nad porodem. Położna: "To będzie trauma"