O autorze
Z pozoru akceptujemy osoby zakażone wirusem HIV. Deklarujemy, że nie mamy nic przeciwko nim. Nasze zachowanie zmienia się, gdy dowiemy się, że taka osoba znajduje się w naszym bezpośrednim otoczeniu. Wtedy wykonujemy przysłowiowy krok w tył. Nagle okazuje się, że nie chcemy z nią pracować, dotykać tych samych sztućców, podawać im ręki. Wynika to oczywiście z niewiedzy. Ludzie po prostu nie mają nic przeciwko odmiennościom, o ile dzieją się z daleka od nich samych.

Poprzez akcję „Hivokryzja. Wyleczmy się.” chcemy zmienić to zachowanie. Celem naszego projektu jest wyleczenie ludzi z hipokryzji wobec osób zakażonych wirusem HIV. Główny przekaz kierujemy więc nie do osób zakażonych, a do zdrowych. Edukujemy ich, że największym problemem zakażonych wirusem HIV nie jest w dzisiejszych czasach choroba, którą można kontrolować lekami i z którą da się żyć wiele lat. Największym wyzwaniem przed którym stają osoby zakażone HIV jest alienacja, której doświadczają gdy do choroby się przyznają. A każda osoba, która zdecyduje się odpowiedzieć na proste pytanie: “Nie jestem hivokrytą/hivokrytką, bo…” mamy nadzieję przekona kilka kolejnych do zmiany swojego nastawienia do osób zakażonych. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z nami. http://www.hivokryzja.pl.

Agnieszka Michalska-Dężek nie jest "HIVokrytką"

Agnieszka Michalska-Drężek
Agnieszka Michalska-Drężek

Agnieszka Michalska - Drężek,
polska aktorka znana z roli Krysi w serialu Lokatorzy.
Zagrała w drugim sezonie serialu telewizji AXN „Zbrodnia”. Agnieszka bierze udział w zdjęciach do filmu „Ostatnia rodzina” o Beksińskich. Zagra w nim jedną z partnerek Tomasza Beksinskiego. Występowała w filmie ”Ekscentrycy czyli po jasnej stronie ulicy” w reż. Janusza Majewskiego, który w Gdyni otrzymał Srebrne Lwy.
Nadal dużą popularnością cieszy się monodram „Ślad” z którym Agnieszka jeździ po Polsce Gra również w Teatrze Polonia w spektaklu „Kontrakt” i w Teatrze Komedia w bardzo zabawnym spektaklu „Człowiek dwóch szefów”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Strach jest zaraźliwy. Psycholog: zanim zaczniesz tłumaczyć dziecku świat, przepracuj swoje lęki

B JAK BEZPIECZEŃSTWO, B JAK BELLA BABY HAPPY PANTS

0 0Dom najbezpieczniejszym miejscem? To mit – zobacz, ile zagrożeń czyha na twoje dziecko
0 0Znamy ranking dziecięcych imion pierwszej połowy 2019
0 0Tak po cichu odbiera się kobietom kontrolę nad porodem. Położna: "To będzie trauma"