O autorze
Z pozoru akceptujemy osoby zakażone wirusem HIV. Deklarujemy, że nie mamy nic przeciwko nim. Nasze zachowanie zmienia się, gdy dowiemy się, że taka osoba znajduje się w naszym bezpośrednim otoczeniu. Wtedy wykonujemy przysłowiowy krok w tył. Nagle okazuje się, że nie chcemy z nią pracować, dotykać tych samych sztućców, podawać im ręki. Wynika to oczywiście z niewiedzy. Ludzie po prostu nie mają nic przeciwko odmiennościom, o ile dzieją się z daleka od nich samych.

Poprzez akcję „Hivokryzja. Wyleczmy się.” chcemy zmienić to zachowanie. Celem naszego projektu jest wyleczenie ludzi z hipokryzji wobec osób zakażonych wirusem HIV. Główny przekaz kierujemy więc nie do osób zakażonych, a do zdrowych. Edukujemy ich, że największym problemem zakażonych wirusem HIV nie jest w dzisiejszych czasach choroba, którą można kontrolować lekami i z którą da się żyć wiele lat. Największym wyzwaniem przed którym stają osoby zakażone HIV jest alienacja, której doświadczają gdy do choroby się przyznają. A każda osoba, która zdecyduje się odpowiedzieć na proste pytanie: “Nie jestem hivokrytą/hivokrytką, bo…” mamy nadzieję przekona kilka kolejnych do zmiany swojego nastawienia do osób zakażonych. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z nami. http://www.hivokryzja.pl.

Małgorzata Wiśniewska wspiera kampanię "HIVokryzja"

Małgorzata Wiśniewska
Małgorzata Wiśniewska

Małgorzata Wiśniewska
W "Panoramie" pracowała od 1993 roku. Była autorką programów medycznych w TVP1 i w TVP Info, m.in. "Sposób na zdrowie". Laureatka wielu nagród w dziennikarstwie medycznym.

"Historie pacjentów. To, jak żyją z chorobą, jak ona wpływa nie tylko na ich sposób życia, lecz także na myślenie i system wartości. Jakie są ich oczekiwania związane np. z nową metodą leczenia, jak funkcjonują w trakcie terapii i po niej. To oni są cichymi bohaterami, oni na własnej skórze sprawdzili, co jest skuteczne, a co nie."- mówi Małgorzata Wiśniewska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE