O autorze
Z pozoru akceptujemy osoby zakażone wirusem HIV. Deklarujemy, że nie mamy nic przeciwko nim. Nasze zachowanie zmienia się, gdy dowiemy się, że taka osoba znajduje się w naszym bezpośrednim otoczeniu. Wtedy wykonujemy przysłowiowy krok w tył. Nagle okazuje się, że nie chcemy z nią pracować, dotykać tych samych sztućców, podawać im ręki. Wynika to oczywiście z niewiedzy. Ludzie po prostu nie mają nic przeciwko odmiennościom, o ile dzieją się z daleka od nich samych.

Poprzez akcję „Hivokryzja. Wyleczmy się.” chcemy zmienić to zachowanie. Celem naszego projektu jest wyleczenie ludzi z hipokryzji wobec osób zakażonych wirusem HIV. Główny przekaz kierujemy więc nie do osób zakażonych, a do zdrowych. Edukujemy ich, że największym problemem zakażonych wirusem HIV nie jest w dzisiejszych czasach choroba, którą można kontrolować lekami i z którą da się żyć wiele lat. Największym wyzwaniem przed którym stają osoby zakażone HIV jest alienacja, której doświadczają gdy do choroby się przyznają. A każda osoba, która zdecyduje się odpowiedzieć na proste pytanie: “Nie jestem hivokrytą/hivokrytką, bo…” mamy nadzieję przekona kilka kolejnych do zmiany swojego nastawienia do osób zakażonych. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z nami. http://www.hivokryzja.pl.

Krzysztof Kiersznowski z HIVokryzją

Krzysztof Kiersznowski
Krzysztof Kiersznowski

Krzysztof Kiersznowski ukończył wydział aktorski łódzkiej Filmówki w 1977 roku. W tym samym roku zadebiutował na scenie. Zaraz po szkole dostał angaż w Teatrze Ochoty w Warszawie. Potem grał w stołecznym Teatrze Studio i Teatrze Polskim w Bydgoszczy, by następnie powrócić do Ochoty. Przed kamerą zadebiutował epizodem w „Człowieku z marmuru” w 1976 roku. Zagrał potem w „Bez znieczulenia” Andrzeja Wajdy i „Gorączce” Agnieszki Holland. Dla komedii odkrył go Juliusz Machulski, który obsadził go w „Vabanku” w roli „Nuty”, brata „Moksa”. Rolę tę powtórzył w „Vabanku II, czyli ripoście”. Kiersznowski zagrał także w dwóch ostatnich, bardzo mocnych filmach Wojciecha Smarzowskiego – „Drogówce” oraz „Pod Mocnym Aniołem”. Pojawił się także w komedii „Podejrzani zakochani”, nie unikał również seriali telewizyjnych.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE