O autorze
Z pozoru akceptujemy osoby zakażone wirusem HIV. Deklarujemy, że nie mamy nic przeciwko nim. Nasze zachowanie zmienia się, gdy dowiemy się, że taka osoba znajduje się w naszym bezpośrednim otoczeniu. Wtedy wykonujemy przysłowiowy krok w tył. Nagle okazuje się, że nie chcemy z nią pracować, dotykać tych samych sztućców, podawać im ręki. Wynika to oczywiście z niewiedzy. Ludzie po prostu nie mają nic przeciwko odmiennościom, o ile dzieją się z daleka od nich samych.

Poprzez akcję „Hivokryzja. Wyleczmy się.” chcemy zmienić to zachowanie. Celem naszego projektu jest wyleczenie ludzi z hipokryzji wobec osób zakażonych wirusem HIV. Główny przekaz kierujemy więc nie do osób zakażonych, a do zdrowych. Edukujemy ich, że największym problemem zakażonych wirusem HIV nie jest w dzisiejszych czasach choroba, którą można kontrolować lekami i z którą da się żyć wiele lat. Największym wyzwaniem przed którym stają osoby zakażone HIV jest alienacja, której doświadczają gdy do choroby się przyznają. A każda osoba, która zdecyduje się odpowiedzieć na proste pytanie: “Nie jestem hivokrytą/hivokrytką, bo…” mamy nadzieję przekona kilka kolejnych do zmiany swojego nastawienia do osób zakażonych. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z nami. http://www.hivokryzja.pl.

Kasia Adamik i Olga Chajdas wspierają kampanię "HIVokryzja"

Kasia Adamik i Olga Chajdas
Kasia Adamik i Olga Chajdas

Kasia Adamik reżyserka, scenarzystka, producentka filmowa. Jest córką reżyserów Agnieszki Holland i Laco Adamika. W wieku 9 lat, po ogłoszeniu stanu wojennego, wyjechała wraz z matką z Polski, wychowywała się w Paryżu. Jest absolwentką paryskiej Akademii Sztuk Pięknych i prestiżowego Institute St. Luc w Brukseli.Mówi o sobie, że dzieciństwo spędziła na planie filmowym, jednak jej pierwszym doświadczeniem zawodowym była funkcja osobistej asystentki matki na planie filmu "Tajemniczy ogród" (1993). Później pracowała jako plastyczka - rysowniczka storyboardów - przy filmach matki i innych cenionych reżyserów. Zadebiutowała także jako reżyserka teatralna. Wraz z Olgą Chajdas przygotowała w warszawskim Och-Teatrze sztukę Edwarda Albee'ego "Koza albo Kim jest Sylwia".Olga Chajdas Jest absolwentką reżyserii w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie, kursu reżyserii Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy oraz produkcji w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.
Mimo młodego wieku ma na koncie sporo sukcesów. Wyreżyserowała dwa spektakle teatralne: „Ostatni Żyd w Europie” T. Tenenboma w Teatrze Na Woli w Warszawie oraz „I’am sorry” Zbigniewa Hołdysa ze studentami Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich.
Ale Olga najczęściej udziela się zarówno na dużym, jak i małym ekranie. Miała zaledwie 21 lat, gdy została asystentką kierownika w filmie Jarosława Żamojdy „RH+" (2004). Wtedy też jej kariera ruszyła z kopyta. Na jej koncie wciąż przybywa sukcesów.
Chajdas poznała Adamik gdy młoda reżyserka została asystentką Agnieszki Holland na planie serialu political fiction „Ekipa”. Od tego czasu obie kobiety zaczęły bywać razem na premierach teatralnych, filmowych, na rozdaniach nagród.
Równie dobrze układała się im współpraca zawodowa. Panie pracowały jeszcze razem na planie filmu i serialu „Janosik. Prawdziwa historia” oraz filmie „W ciemności”, który był nominowany do Oscara.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE