O autorze
Z pozoru akceptujemy osoby zakażone wirusem HIV. Deklarujemy, że nie mamy nic przeciwko nim. Nasze zachowanie zmienia się, gdy dowiemy się, że taka osoba znajduje się w naszym bezpośrednim otoczeniu. Wtedy wykonujemy przysłowiowy krok w tył. Nagle okazuje się, że nie chcemy z nią pracować, dotykać tych samych sztućców, podawać im ręki. Wynika to oczywiście z niewiedzy. Ludzie po prostu nie mają nic przeciwko odmiennościom, o ile dzieją się z daleka od nich samych.

Poprzez akcję „Hivokryzja. Wyleczmy się.” chcemy zmienić to zachowanie. Celem naszego projektu jest wyleczenie ludzi z hipokryzji wobec osób zakażonych wirusem HIV. Główny przekaz kierujemy więc nie do osób zakażonych, a do zdrowych. Edukujemy ich, że największym problemem zakażonych wirusem HIV nie jest w dzisiejszych czasach choroba, którą można kontrolować lekami i z którą da się żyć wiele lat. Największym wyzwaniem przed którym stają osoby zakażone HIV jest alienacja, której doświadczają gdy do choroby się przyznają. A każda osoba, która zdecyduje się odpowiedzieć na proste pytanie: “Nie jestem hivokrytą/hivokrytką, bo…” mamy nadzieję przekona kilka kolejnych do zmiany swojego nastawienia do osób zakażonych. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z nami. http://www.hivokryzja.pl.

Tomasz Poniży w kampanii "HIVokryzja"

Tomasz Poniży
Tomasz Poniży

Tomasz Poniży,
jest absolwentem Studium Aktorskiego w Regionalnym Ośrodku Edukacji w Poznaniu. Współpracował z Teatrem Polski i Dobrym Teatrem w Poznaniu, Teatrem MIST, Teatrem Odwórconym, Teatrem Łaźnia Nowa i Teatrem KTO w Krakowie.
Prowadził klika grup teatralnych realizując autorskie spektakle.
Jest twórcą scenariuszy przedstawień dla dzieci i dorosłych oraz autorem przeróżnych warsztatów teatralno – cyrkowych.
O wielu lat pracuje jako instruktor zajęć dla dzieci w wieku od 0-3 lat.
Jest założycielem Teatru NajNaj.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE