Jestem mamą i mam moce. 6 umiejętności, które posiada każda matka, ale nie każda kobieta

Prawo autorskie: paffy / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: paffy / 123RF Zdjęcie Seryjne
Czy to ptak? Czy to samolot? Nie, to super mama lecąca do dziecka, które właśnie wkłada palce do kontaktu!


Wraz z chwilą stania się rodzicem nabyłam nadprzyrodzone umiejętności. Założę się, że nabyłaś je i Ty. Nie wierzysz? Przeczytaj.

Słyszysz WSZYSTKO
Zanim urodziłaś dziecko zastanawiałaś się jak to będzie, kiedy ono będzie płakało, a ty nie będziesz tego słyszała. A jak się w nocy zakrztusi? A jak się obudzi i będzie mu zimno? Teraz nie wiesz jak wyłączyć ten guzik czujności! Budzisz się na każde kichnięcie i mruknięcie. Ba! Ty budzisz się na sekundę przed tym jak twoje dziecko wyda jakikolwiek dźwięk. Mąż szturcha cię łokciem i mówi, żebyś poszła spać, przecież nic nie słychać. Trzy, dwa, jeden, rozlega się płacz. Czułaś, że tak będzie.

Potrafisz funkcjonować bez snu
Co najbardziej wkurza matkę, która nie może przy swoim noworodku lub ząbkującym bąblu zmrużyć oka? Druga matka, która z uśmiechem opowiada jej, że ona nie ma pojęęęcia o co nam chooodzi bo jej Krzysio od urodzenia przesypia całe noce. Ok, cuda natury się zdarzają, ale jednak większość z nas, od kiedy ma dziecko nie wie, co to zdrowe wyspanie się. Wprawdzie mamy partnerów, ale nie oszukujmy się, podczas urlopu macierzyńskiego to my najczęściej zarywamy noce. Mimo to, nadal ogarniamy dom, siebie, dziecko, a nawet potrafimy się uśmiechać i całkiem ładnie wyglądać. I am sexy and I know it. Sen? A na co to, komu?

Jesteś chorobo-odporna
To znaczy chorujesz, ale nie idziesz na L4, szef nie pozwala. W każdej mamie tak mocno zakorzeniona jest opiekuńczość wobec jej malucha, że nawet kiedy sama tej opieki wymaga, zapomina o chorobie. Niby kaszle, niby boli ją głowa, ale wtedy tyle razy powtarza sobie, że jest ok, że w końcu sama w to wierzy, a razem z nią jej organizm. Wywleka na powierzchnię głęboko skryte resztki energii i działa. Ja chora? Zdaje ci się.


Czytasz w myślach
Jest mnóstwo powodów, dla których dziecko płacze. Ktoś widząc twojego syna we łzach pomyśli: ryczy. I już. Ty będziesz wiedziała czy jest głodny, czy chce się przytulić, a może chce ulubiony, zielony, plastikowy kubek z górnej półki. Tak jest, czytasz w myślach. Ja też. Na razie działa tylko z moim maluchem, ale ciągle się rozwijam, więc ktokolwiek się do mnie zbliża, niech lepiej uważa na to, co mu po głowie chodzi.

Tworzysz coś z niczego
Nasz maluch ma dużo zabawek, chociaż jestem przekonana, że nie jest to ilość większa niż w przypadku przeciętnego dziecka. Tak czy siak, pół domu mamy zagracone. Czasami zastanawiam się, po co, skoro nasz syn i tak najchętniej bawi się butelką z płynem do kąpieli, albo krzesełkiem do karmienia, które pcha przez cały dom. Skubany, nie idzie w mainstream, on musi wymyślać swoje własne zabawy z przedmiotami użytku codziennego, a nie z jakimiś tam, tfu, zabawkami. Dla dzieci! Z atestem! Wolne żarty. Dlatego ja, królowa matka, również muszę otwierać moją wyobraźnię na rozmaite, dziecięce pomysły. Lornetka z papieru toaletowego? Perkusja z pudla na psią karmę i moje kredki do oczu, jako pałeczki? Nie takie rzeczy się wymyślało, a ile jeszcze przed nami! Strach się bać. Znasz to, prawda?

Jesteś Bogiem, wyobraź to sobie, sobie
Nic jednak nie przebije tego, że dałyśmy życie temu cudownemu człowiekowi. Z malutkiej kropeczki w naszym własnym brzuchu, tym samym, który latami tolerował pizze i czekoladki, rozwinął się zdrowy, piękny i jedyny w swoim rodzaju mały facet. Lub mała, urocza kobietka. Jak to jest możliwe? To znaczy, wiem jak. Mimo wszystko, dziwię się za każdym razem, kiedy patrzę jak je, jak się bawi, czy to naprawdę moja robota? Ja to zrobiłam? Serio? Cud życia, miłości, nieodgadnione hokus pokus. Dla dziecka mama i tata są wszystkim, zależy od nich, kocha ich, ufa im. Wieczorem spokojnie zasypia w ich ramionach nawet, jeśli znowu wlepiają w niego gały nienasyceni jego widokiem. Nigdy nie myślałam, że można kogoś tak mocno kochać. Od kiedy jestem mamą wiem, że można, nad życie. I to jest właśnie ta największa super moc.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...