O autorze
Marta Maciszewska-Malinowska- mama Wiktora, coach dla Mam, twórca FAMILY MANAGER firmy wspierającej pracujących rodziców. Prowadzi warsztaty online, webinaria, coaching dla Mam, konsultacje i programy Working Parents dla firm.
Wielka fanka męskiej siatkówki i poznańskiej kapeli Muchy. Na blogu pisze o relacji mama-praca i o dobrych praktykach na rynku.

Jak znaleźć swoją drogę zawodową?

www.pixabay.com
Jeszcze tylko kilka tygodni i po raz kolejny zostanę mamą, tym razem będzie to dziewczynka. Całą pierwszą ciążę poświęciłam na poszukiwania swojej drogi zawodowej, nawet mogę powiedzieć na chwytaniu żywiołu a’la Ken Robinson. To była cudowna podróż! Poród, narodziny syna dodały mi dowagi do tego, aby ten odkryty, uchwycony żywioł pielęgnować i pokazać światu. Dlatego dziś jestem FAMILY MANAGER, a drugą ciążę spędziłam na realizowaniu własnych projektów i kreowaniu następnych działań.


Ken Robinson mówi tak: „Żywioł ma dwie główne cechy i są dwa warunki, by się w nim znaleźć. Cechami są: uzdolnienie i pasja. Warunkami są postawa i możliwości.” (K.Robinson, Uchwycić żywioł) I ma rację, to miks tego co w nas najlepsze, z tym co możliwe do osiągnięcia.

Co pomaga w poszukiwaniu nowej drogi zawodowej, pasji, żywiołu, pomysłu na siebie?


• Czas na myślenie i inspiracje, dlatego tak często wielką przemianę przechodzą mamy, ciąża i narodziny dzieci to wybuch inspiracji i idealny czas na zmiany

• Obserwacja siebie i pytanie innych o swoje mocne strony. Klientów, managerów, partnerów, zbieranie informacji zwrotnych na temat tego w czym jesteśmy dobrzy i jak nas widzą inni

• Edukacja i rozwój osobisty, czyli szukanie, czytanie, oglądanie tego co ciekawe, inspirujące. Kiedy myślę o swojej edukacji to największym jej atutem było to, że nikt mi nie przeszkadzał w rozwoju, nie podcinał skrzydeł. Pamiętał, jak w 5 klasie podstawówki nowa nauczycielka j.polskiego zapytała mnie przy całej klasie co lubię czytać. Odpowiedziałam Szekspira. Z poważną miną zapytała: A za co lubisz Szekspira? Odpowiedziałam: Za język. Myślę, że potraktowanie mnie wtedy z szacunkiem i pełną otwartością dało mi więcej niż cała dalsza edukacja z literatury


• Eksperymenty i wchodzenie w „nowe”, otwartość na kreatywność w działaniu, czyli sprawdź czy to lubisz zanim zmienisz całe swoje życie oraz traktuj niepowodzenia jako informacje zwrotne

• Otaczanie się ludźmi, którzy mają odwagę do zmian. Spotkania networkingowe, Kluby Przedsiębiorczych Mam to idealne miejsca dla mam w procesie szukanie nowej drogi. Miejsca, w których szukanie, doświadczanie, próbowanie i dzielenie się jest wartością.


• Wsparcie mentora, coacha, kogoś kto doda ci odwagi, sił, będzie w ciebie wierzył, pomoże ci uniknąć wewnętrznych sabotaży i myślenia tunelowego. Kiedy ty znajdziesz trzy rozwiązania on zdopinguje cię do znalezienia jeszcze czwartego, tylko po to aby poszerzyć Twoje horyzonty. Kiedy Ty w podskokach będziesz już biec do urzędu zarejestrować swój pasjobiznes zapyta: a co na to rynek? Nie po to, aby cię zatrzymać, ale po to aby pomóc ci się przygotowaćA co jest na końcu tej drogi? WOLNOŚĆ, RADOŚĆ ŻYCIA I BYCIE W DZIAŁANIU. Bardzo, bardzo polecam. I nie o to chodzi czy to zrobisz w ramach swojego biznesu, czy znajdziesz nową pracę, czy nowe zajęcia w ramach dotychczasowej firmy. Chodzi o odnalezienie siebie.

Całe wakacje przeznaczam na kreację specjalnego, cudownego kursu online o poszukiwaniu nowej drogi zawodowej. Zaczniemy jesienią.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...