O autorze
Marta Maciszewska-Malinowska- mama Wiktora, coach dla Mam, twórca FAMILY MANAGER firmy wspierającej pracujących rodziców. Prowadzi warsztaty online, webinaria, coaching dla Mam, konsultacje i programy Working Parents dla firm.
Wielka fanka męskiej siatkówki i poznańskiej kapeli Muchy. Na blogu pisze o relacji mama-praca i o dobrych praktykach na rynku.

Zamiast pikniku – kreatywnie i mądrze na Dzień Dziecka

pixabay.com
Maj i czerwiec to okazje, aby zrobić coś prostego i rodzinnego w firmie. Mam kilka lepszych propozycji niż piknik, które przyniosą nie tylko korzyści PR-owe, ale przede wszystkim HR-owe dla firmy.


Dzień Rodziny, Dzień Mamy, Dzień Dziecka i Dzień Ojca to kalendarz świąteczny na maj i czerwiec. Mnóstwo okazji, aby podpiąć się pod święto i zrobić coś dla swoich pracowników.

Najprostszym rozwiązaniem po jakie sięgają firmy to piknik rodzinny, jakiś outdoorowy event z przekąskami i atrakcjami dla dzieci. To wydarzenie, które dobrze się promuje, świetnie wygląda w katalogach firmowych i jest widoczne, dostrzegane przez pracowników.

Ja proponuję nieco inne rozwiązania, które przyniosą zdecydowanie lepsze długofalowe skutki i będą nie tylko korzyścią PR-ową dla firmy, ale realnie pomogą w budowaniu dobrych relacji z pracownikami i ich rodzinami.

1. Ogólnopolska akcja Dwie Godziny dla Rodziny z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny

- firmy, które włączają się w akcję 13 lub 16 maja (15 wypada w niedzielę w 2016 roku) dają swoim pracownikom możliwość skrócenia czasu pracy o 2 godziny i szybszego powrotu do domu, do swoich rodzin (pisałam już o tym szczegółowo w innym tekście)

- warunkiem sukcesu tutaj jest zaangażowanie managerów, którzy także włączą się akcję i dadzą dobry przykład swoim zespołom, polecam także ustawienie jednej informacji w autoresponderze mailowym dla całej firmy, tak aby klienci piszący maile otrzymali spójną informację o tym, że dziś firma X dba o work-Iife balance swoich pracowników. To także da wyraźny sygnał dla pracowników, że akcja jest ogólnofirmowa i że wszyscy się w nią angażują


- link do akcji http://mamrodzine.pl/, jeszcze można dołączyć!

2. Kreatywne warsztaty produktowe z udziałem dzieci


- zamiast klasycznego pikniku polecam zaangażować dzieci pracowników w bliższe poznanie firmy rodzica w formie warsztatów kreatywnych nad konkretnym produktem czy usługą tej firmy. Dzieciaki pod okiem trenera testują nowy produkt, wymyślają nazwę, pracują nad zwiększeniem efektywności jakiegoś procesu etc.


- to zaplanowane działania prowadzone metodą design thinking, bardzo ważne, aby efekt pracy dzieci został na poważnie przeanalizowany przez firmę, a najlepiej wdrożony!

- profesjonalnie zajmuje się tym Concordia Design w Poznaniu, mając na swoim koncie realizacje w zakresie testowania przez dzieci nowych mebli czy tworzenia nowych linii biżuterii

3. Warsztaty work-life balance dla par

- z mojego doświadczenia pracy warsztatowej z rodzicami – pracownikami w firmach wynika, że nawet jak wychodzimy od narzekania na rynek czy listy życzeń do pracodawcy to i tak wnioski końcowe dotyczą relacji w domu i dzielenia obowiązków pomiędzy pracującymi rodzicami

- skutecznym rozwiązaniem są warsztaty work-life balance, na które zaproszeni zostają nie tylko rodzice z tej konkretnej firmy, ale także ich partnerzy, wówczas wypracowujemy skuteczne formy wsparcia dla ich domów w ich aktualnych sytuacjach

Trzy powyższe propozycje dadzą efekt w postaci realnego wsparcia dla rodzin pracowników, są innowacyjne i kreatywne oraz prawdopodobnie tańsze budżetowo niż pikniki i eventy outdoroowe. Może warto przetestować w tym roku?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...