O autorze
Redaktor naczelna portalu DzielnicaRodzica.pl, autorka artykułów głównie o dobrym rodzicielstwie. Praca zawodowa i prywatne życie przeplatają się u niej, bo uczy się od swoich dzieci, jednocześnie stara się uważnie je prowadzić przez świat. Dużo czyta, szuka, słucha intuicji, czasami jest nauczycielem, a czasami uczniem.
Prowadzi warsztaty dla rodziców, wkrótce ukaże się jej książka dla rodziców.

Kocham, nie biję czy kocham, więc biję!?

Za naszą bezradnością stoi ciąg upokorzeń, pamięć złego dzieciństwa i przekazywanie dzieciom naszych doświadczeń. Bo skoro wyrosłem na punktualnego człowieka, to znaczy, że matka słusznie lała mnie za każde spóźnienie. Współczuję!


Kocham, nie biję - ruszyła kolejna odsłona akcji i od razu posypały się głosy: jak wychować dziecko na punktualnego człowieka bez klapsów?
jak nie pozwolić, by ściągnął na siebie garnek z wrzątkiem - bez klapsów?
jak uratować przed wbiegnięciem na jezdnię - bez klapsów?
jak nie wychowywać "bezstresowo" - bez klapsów?
jak nie ulegać wszechwiedzącym psychologom, którzy mają problemy z własnymi dziećmi - i nie dawać klapsów?

Poruszyło mnie, że nie wiemy, jak rozmawiać!
Nie wiemy, jak dbać o swoje potrzeby i o potrzeby dzieci.
Nie wiemy, jak to zrobić, żeby dzieci były z nami bezpieczne, żeby kolana ojca kojarzyły się z bezpieczeństwem, a nie przemocą!

Klaps jest porażką, ale nie szukanie rozwiązań, pozostawienie swojej niemocy rodzicielskiej i opieranie się na tym, że inni także tak, jak my... przecież wszyscy wokół, po co coś zmieniać, niech inni zmienią się najpierw - to dopiero porażka!

Mamy jeszcze kilka miejsc, przyjdźcie, weźcie znajomych, ruszmy coś wreszcie! Zadbajmy o psychikę naszych dzieciaków i o naszą przy okazji też!

http://dzielnicarodzica.pl/42489/66/artykuly/mama_i_tata/warsztaty/Empatia_relacja_zgoda_NVC_w_rodzinie_i_zyciu
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...