O autorze
Mam 30 lat, 3-kę potworków na głowie, kochającego męża i mnóstwo problemów, ale kto ich nie ma? A zatem, jestem szczęśliwą 30-stką, która tak naprawdę dopiero teraz zaczyna rozumieć świat, swoją kobiecość i swoje potrzeby. Ironią jest, że dopiero po 3-ciej ciąży mam czas by pomyśleć o sobie, gdzie wydawałoby się, że teraz to już w ogóle nie ma na to szans. Hmm... zaskoczę was, to jest ten moment, im więcej człowiek ma na głowie tym bardziej musi być zorganizowany, a dodając mój charakter, Dam Radę!

Daj żyć Ojcu, babo!

Źle trzymasz pampersa! Nie to picie dajesz! Jak ty ją ubrałeś? Najpierw trzeba umyć mu ręce. Nie rób tak, bo coś mu się stanie! Nie kręć! Nie puszczaj!


Zastanawiałam się, co by tu dla Was wysmarować z okazji Dnia Ojca panowie. I tak sobie pomyślałam, że może chociaż raz w roku, stanę po waszej stronie. Nie będzie tego dużo, ale w ogóle będzie.

Matka ma instynkt, matka wie, matka wie dużo i ostatecznie matka wie najlepiej. Otóż uświadamiam Was drogie Panie, że matka nie wie najlepiej. Oczywiście są jak zawsze wyjątki od tej reguły, a ja jestem świetnym tego przykładem, ale naprawdę zdarza się to raz na milion ;-).

W kwestii dzieci powinniśmy być równi
I choć my nosimy bobasa 9 miechów pod swoim serduchem i musimy poświęcić wiele, to czy to daje nam realne doświadczenie w temacie wychowania dziecka? Oczywiście zakładam pierwszą ciążę. Mamy dokładnie ten sam poziom wiedzy, co przerażeni tatusiowie, no chyba że przeczytałyśmy wszystkie książki świata i wypytałyśmy wszystkie matki na ziemi. Każda z nas jednak wie, że rzeczywistość okazuje się zbyt różna od książkowych lektur i kiedy pojawia się mały potworek na świecie, zaczynamy od zera.

No właśnie, zaczynamy od zera. Matka i ojciec. Drogie Panie, przestańcie się wymądrzać i rozkazywać ojcom waszych dzieci. Dajcie im cieszyć się ojcostwem, ojcostwem jakim sobie wymarzyli.

Kobieto przestań:

1. Mówić, że źle robi
I tak na przykład kwestia przewijania. Czy ty przeszłaś jakiś kurs ogarnięcia kupy? Daj mu się upaćkać i pozwól, żeby młodemu źle zapięty pampek wisiał do kolan. To go nie zabije, a tatuś nauczy się metodą prób i błędów, że wysoko zapięta pielucha nie przecieka. Zaufaj mi, to ci przyniesie same korzyści, kiedy będziesz malować paznokcie na przykład.


2. Komentować zabawy z dzieckiem
Ja wiem, że bezpieczeństwo twojego malucha, to pierwszy i najmocniejszy instynkt jaki się w tobie rodzi, ale... Ale czy myślisz, że tatuś wariując ze swoim dzieckiem, z góry ma zaplanowane połamać mu ręce i nogi? Przecież on kocha tak samo jak ty i uwierz, że jego instynkt zapewnienia wam bezpieczeństwa, jest na samej górze piramidy jego obowiązków.

3. Odsuwać go od ojcowskich zadań
No tak, mamusia wszystko zrobi lepiej! Kobito, a ty to jakiś eliksir wszechwiedzy wypiłaś? Przestań wyręczać ojca z jego zakichanych obowiązków. Są takie same jak twoje. Jeśli będziesz go wyręczać, to nigdy się nie nauczy. Jak się nie nauczy, to nie będzie umiał, a jak nie będzie umiał, to nie będzie robił. A jak nie będzie robił, to ty padniesz na twarz. Co więcej, nie dasz mu możliwości bycia dumnym ojcem. Dumnym, że daje radę. A wiesz chyba, że duma facetów, to temat bezdyskusyjny. Oni z natury muszą dawać radę, bo inaczej ich ego kuleje. A jak ich ego kuleje, to ty masz przechlapane.

4. Pytać i sprawdzać
- Czy na pewno dałeś mu pięć kropli? A może dałeś mu sześć, może ci się pomyliło, co? A co wy tu robicie, mogę zobaczyć? Ubieracie się? A założyłeś mu podkoszulek? Bo wiesz, zimno jest.
- Może mnie też ubierzesz? Bo wiesz, ja nie umiem...

Kobieto zacznij:

1. Mówić, że jest cudownym ojcem i przypominaj o tym dzieciom.
2. Wspierać go w pomysłach jakie funduje dzieciom.
3. Odpuszczać mu.
4. Dawać wykazać się w każdej dziedzinie ojcostwa.

Matko spójrz przez pryzmat swojego dzieciństwa. Kochasz swojego ojca, bo wygłupiał się z tobą na maksa i wymyślał zabawy, o których matce się nawet nie śniło. Kiedy szłaś z nim na spacer a bluzka była krzywo zapięta, to i tak było ci ciepło. Jadłaś niezdrowo, piłaś co chciałaś a deser był pierwszym daniem obiadu. Pamiętasz to wszystko, bo mógł być przy tobie.

Życzę Wam wypasionego Dnia Ojca Panowie!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Genialny patent na sen dla mam. Tego mogą nam pozazdrościć nasze babcie!