O autorze
Świat, do którego przygotowujemy dzieci, jest naukowy. Poznają go przez swoje zmysły. Obserwują, prowadzą doświadczenia i pomiary. Tworzą wnioski i teorie. W ich umyśle nieustannie dokonują się rewolucje. Zanim świat dziecka stanie się światem naukowym, jego przekonania zmienią się wiele razy. W poznawaniu współczesnego świata musimy mu pomóc. Obecny postęp nauki wymaga od uczniów wykonywania coraz to większych postępów w nauce. Postępów kosztem wolnego czasu i zabawy. Tworząc blog i portal [url=www.dzieciecafizyka.pl]www.dzieciecafizyka.pl[/url ] mam świadomość piękna dziecięcego świata i konieczność, w jaką wchodzą młodzi uczniowie. Opisuję w nim pomysły, jak przybliżyć dzieciom świat w sposób przystępny. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci były mądre i piękne, towarzyszmy im, kiedy poznają świat.

Różowe okulary

Fot. dubova / 123RF Zdjęcie Seryjne
Okulary przeciwsłoneczne służą do ochrony wzroku przed nadmiarem promieni słonecznych. Podobno małe dzieci powinny być przyzwyczajone do nadmiaru słońca. To dorośli dla własnej przyjemności korzystają z przyciemnionych szkieł. Sposób ich działania można nie tylko pokazać dzieciom, ale także na podstawie tych informacji pokazać, jak wygląda świat zza szkieł innego koloru.


Do ich wykonania może posłużyć folia różnokolorowa - można ją dostać w sklepach z materiałami biurowymi (np. jako folia do bindowania).

Największe wrażenia dostarcza czerwona folia, ale oprócz niej warto zaopatrzyć się w inne kolory (niebieską, zieloną, żółtą).

Folie można (ale nie trzeba) ciąć. Można też z papieru wykonać okulary, w których będą wymienialne szkła (folie). Zaczniemy od przyglądania się światu zza okularów.  Najpierw za pomocą np. zielonej folii będzie można zobaczyć, jak zielone liście staja się bardziej ciemne, a niebo staje się lekko żółte.

Efekt działania czerwonej folii można zastosować podczas wykonywania rysunku. Na przykład narysujmy czerwoną biedronkę na zielonym liściu. Po nałożeniu czerwonych okularów biedronka magicznie zniknie!

Jan Amos Jelinek
Więcej o właściwościach czerwonej folii na dzieciecafizyka.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...