O autorze
Świat, do którego przygotowujemy dzieci, jest naukowy. Poznają go przez swoje zmysły. Obserwują, prowadzą doświadczenia i pomiary. Tworzą wnioski i teorie. W ich umyśle nieustannie dokonują się rewolucje. Zanim świat dziecka stanie się światem naukowym, jego przekonania zmienią się wiele razy. W poznawaniu współczesnego świata musimy mu pomóc. Obecny postęp nauki wymaga od uczniów wykonywania coraz to większych postępów w nauce. Postępów kosztem wolnego czasu i zabawy. Tworząc blog i portal [url=www.dzieciecafizyka.pl]www.dzieciecafizyka.pl[/url ] mam świadomość piękna dziecięcego świata i konieczność, w jaką wchodzą młodzi uczniowie. Opisuję w nim pomysły, jak przybliżyć dzieciom świat w sposób przystępny. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci były mądre i piękne, towarzyszmy im, kiedy poznają świat.

Fontanna w wannie - zrób to sam

Jak zrobić własnoręcznie fontannę?
Jak zrobić własnoręcznie fontannę? Fot. paul bica / http://bit.ly/102O7xr / CC BY / http://bit.ly/mamadu
Codzienna czynność każdego rodzica. Jedne pociechy uwielbiają wodę inne uciekają na sama myśl o wodzie i mydle. Zabawy z wodą to wspaniała okazja do kształtowania wiedzy na temat właściwości tego płynu, a także dostarczania informacji na temat sposobu działania urządzeń związanych z wodą.


Jednym z nich jest fontanna. Do jej wykonania należy skleić taśmą klejąca kilka plastikowych słomek, jedna za drugą (można też wykorzystać wężyk sylikonowy zakupiony ze sklepu zoologicznego).

Jeden koniec tego wężyka należy włożyć do butelki typu PET. Po napełnieniu wodą tej butelki możemy uznać, ze nasza fontanna jest gotowa. Teraz wystarczy ją uruchomić - ustawić butelkę nieco wyżej poziomu wanny i wkładając drugi koniec do ust wyssać z niej powietrze.

Jeśli wężyk w butelce będzie zanurzony w wodzie to w miejsce powietrza będzie wchodziła woda, która zacznie sama spływać. Aby całe urządzenie zadziałało należy pamiętać, aby dysze fontanny trzymać niżej niż poziom wody w butelce.

Jan Amos Jelinek
Więcej o fontannie dla dzieci na dzieciecafizyka.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...