O autorze
Świat, do którego przygotowujemy dzieci, jest naukowy. Poznają go przez swoje zmysły. Obserwują, prowadzą doświadczenia i pomiary. Tworzą wnioski i teorie. W ich umyśle nieustannie dokonują się rewolucje. Zanim świat dziecka stanie się światem naukowym, jego przekonania zmienią się wiele razy. W poznawaniu współczesnego świata musimy mu pomóc. Obecny postęp nauki wymaga od uczniów wykonywania coraz to większych postępów w nauce. Postępów kosztem wolnego czasu i zabawy. Tworząc blog i portal [url=www.dzieciecafizyka.pl]www.dzieciecafizyka.pl[/url ] mam świadomość piękna dziecięcego świata i konieczność, w jaką wchodzą młodzi uczniowie. Opisuję w nim pomysły, jak przybliżyć dzieciom świat w sposób przystępny. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci były mądre i piękne, towarzyszmy im, kiedy poznają świat.

Domki dla dziecięcego (s)pokoju

Fot. Shutterstock
Pierwszy pobyt w przedszkolu, czy szkole? Nowe dzieci, nowa sala. Wiele szumu i hałasu. Wracające do domu dzieci są przeładowane bodźcami. Stają się hiperaktywne. To znak, że potrzebują Ciebie. Przytul je i bądź z nim. Pokaż mu też czym jest samotność i jak można w niej spędzać czas. Zbuduj więc domki z niczego.


Kto z nas nie pamięta dużego koca rozłożonego na blacie stołu, krzesła lub sofy. Wewnątrz dziecko może znaleźć miejsce i czas na zabawę. Pobędzie tam tyle czasu ile zechce. Zapewne po chwili zawoła Was do siebie i poprosi, byście bawili się z nim. Pamiętajcie, że zaprasza Was do siebie. Potraktujcie jego schronienie, jako jego pierwszy dom.

Między meblami w pokoju rozwieście sznurek. Powieście na nim prześcieradło i przymocujcie w taki sposób, aby konstrukcja przyjęła formę szałasu. Jeśli użyjecie starego materiału możecie wyciąć w nim otwory okienne. Wykorzystując poduszki i koce do urządzenia wnętrza sprawicie, że miejsce to stanie się przytulne i ciepłe.

Zbierajcie kartony po mleku i sokach. Pamiętajcie, że budowanie z nich sprawi radość nie tylko chłopcom. Najpierw wieże i mury – zaproponujcie zamurowanie drzwi do łazienki lub stworzenie murów obronnych na wojnę papierowymi kulkami. Zbudujcie ścieżkę lub wyłóżcie pudełkami fragment pokoju tworząc parkiet.


Każde dziecko potrzebuje pobyć w samotności. Czas dla siebie to chwila na złapanie oddechu i odnalezienie własnych myśli. Umiejętność znajdowania spokojnego miejsca to niezwykle ważna umiejętność, która pozwala dbać o zdrowie psychiczne. Zadbajcie o dziecko budując domki z niczego.

Więcej o pomysłach na budowanie prostych domków dla dzieci na www.dzieciecafizyka.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...