O autorze
Brave Kids to program edukacyjny pokazujący siłę artystycznych grup dziecięcych z całego świata. Prowadzimy warsztaty dla dzieci pochodzących ze środowisk ubogich, z miejsc dotkniętych konfliktami społecznymi i zbrojnymi, oraz dzieci państw wysoko rozwiniętych, które borykają się z samotnością i depresją. Używamy sztuki jako narzędzia ułatwiającego społeczną przemianę i pomagającego wyzwolić się z niszczących ograniczeń. Projekt jest skierowany głównie do artystycznych grup dziecięcych oraz do rodzin i dzieci z Polski. Ideą Brave Kids jest budowa otwartości i tolerancji, które wyrażają się w czasie licznych warsztatów i spektakli z udziałem doświadczonych
pedagogów, artystów, liderów oraz gości. W czasie trwania projektu odważne dzieci mieszkają i przebywają z lokalnymi rodzinami. Dzięki temu możliwe staje się nawiązanie międzykulturowej nici porozumienia – opartej nie na języku, ale wspólnej chęci porozumiewania się mimo różnic i barier kulturowych. Brave Kids to poszerzanie horyzontów, motywowanie do współdziałania, aktywizowanie inspirowanie dialogu. W 2015 roku Brave Kids odbędzie się we Wrocławiu, Puszczykowie k. Poznania, w Warszawie, Wałbrzychu, Przemyślu i Krośnicach. Swoim działaniem obejmuje około 150 dzieci z 25 krajów świata, 100 dzieci z Polski, 250 wolontariuszy intensywnie zaangażowanych w projekt, 30 prężnie działających organizacji międzynarodowych.

Wielki finał Brave Kids 2015

Jedna scena i 114 młodych artystów z 4 kontynentów. Tak intrygujące połączenie różnych tańców i tradycji można zobaczyć tylko podczas finałowego spektaklu projektu Brave Kids. Już 10 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. Bilety jeszcze w sprzedaży.
Brave Kids wiedzą, jak połączyć dynamiczne style tańca z Brazylii z tradycjami buriackimi lub starodawne tańce hinduskie ze sztuką cyrkowców z Sankt Petersbuga lub Estonii.
– Spektakl finałowy to kwintesencja Brave Kids. Dzieci z różnych stron świata przedstawiają efekt wspólnych warsztatów artystycznych. Już po raz kolejny czeka nas intrygujące wydarzenie. Nasi młodzi artyści są niezwykle otwarci i twórczy. To, co dla nas jest kompletnie zaskakujące, dla nich jest swobodną inspiracją – mówi Justyna Warecka, producentka projektu Brave Kids.W 6. edycji projektu Brave Kids bierze udział 19 grup artystycznych z 16 krajów i 4 kontynentów – w sumie 114 dzieci m.in. z Nepalu, Maroka, Burundi, Indii,
Ukrainy i Polski. Młodzi artyści przebywają w Polsce od 20 czerwca. Przez pierwsze dwa tygodnie mieszkali w domach polskich rodzin we Wrocławiu, w Warszawie, Wałbrzychu, Puszczykowie koło Poznania i Przemyślu. Brali udział w warsztatach, spektaklach, paradach i spotkaniach. Spektakl finałowy przygotowywali wspólnie przez ostatni tydzień w Zagórzu Śląskim koło Wałbrzycha.– Finały Brave Kids są już znane z niezwykłego współistnienia kultur, tradycji i technik artystycznych, a także entuzjazmu i wciągającej energii. To wcale nie przesada, że to spektakl jedyny w swoim rodzaju. Trudno znaleźć porównywalne z nim przedstawienie – podkreśla Justyna Warecka.

Przyjdź i zobacz najodważniejszych młodych artystów świata – zapraszamy!

Finał 6. edycji Brave Kids
Teatr Polski we Wrocławiu, scena im. J. Grzegorzewskiego, ul. G. Zapolskiej 3
10 lipca 2015, godz. 17:00

Wstęp już od 15 zł
Bilety dostępne tutaj


Więcej o projekcie Brave Kids: http://bravekids.eu/
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...