O autorze
Brave Kids to program edukacyjny pokazujący siłę artystycznych grup dziecięcych z całego świata. Prowadzimy warsztaty dla dzieci pochodzących ze środowisk ubogich, z miejsc dotkniętych konfliktami społecznymi i zbrojnymi, oraz dzieci państw wysoko rozwiniętych, które borykają się z samotnością i depresją. Używamy sztuki jako narzędzia ułatwiającego społeczną przemianę i pomagającego wyzwolić się z niszczących ograniczeń. Projekt jest skierowany głównie do artystycznych grup dziecięcych oraz do rodzin i dzieci z Polski. Ideą Brave Kids jest budowa otwartości i tolerancji, które wyrażają się w czasie licznych warsztatów i spektakli z udziałem doświadczonych
pedagogów, artystów, liderów oraz gości. W czasie trwania projektu odważne dzieci mieszkają i przebywają z lokalnymi rodzinami. Dzięki temu możliwe staje się nawiązanie międzykulturowej nici porozumienia – opartej nie na języku, ale wspólnej chęci porozumiewania się mimo różnic i barier kulturowych. Brave Kids to poszerzanie horyzontów, motywowanie do współdziałania, aktywizowanie inspirowanie dialogu. W 2015 roku Brave Kids odbędzie się we Wrocławiu, Puszczykowie k. Poznania, w Warszawie, Wałbrzychu, Przemyślu i Krośnicach. Swoim działaniem obejmuje około 150 dzieci z 25 krajów świata, 100 dzieci z Polski, 250 wolontariuszy intensywnie zaangażowanych w projekt, 30 prężnie działających organizacji międzynarodowych.

Brave opanuje Wrocław w ten weekend - nocą i za dnia!

27 czerwca w ramach Brave Rozgrzewki odbędą się pokazy filmów na Wyspie Słodowej i nocna rowerowa gra miejska. Do wygrania bilety i karnety na Brave Festival 2015. Następny dzień będzie należał do Brave Kids - w Rynku ruszy wielka parada młodych artystów m.in. z Rio de Janeiro, Buriacji, Lwowa, Koszyc i Wrocławia. Wstęp wolny.


Sobotnią noc pełną wrażeń rozpocznie o godz. 21:30 projekcja dwóch filmów – premierowy pokaz filmu „Brave Festival 2014: Święte ciało”, a także obraz „Youssou N'Dour – Miłość do muzyki” w reż. Elizabeth Chai Vasarhelyi.

Bezpośrednio po zakończeniu pokazów rozpocznie się nietypowa, nocna rowerowa gra miejska zorganizowana w ramach działań Brave Festival. Jak wziąć w niej udział? Wystarczy przyjechać na własnym rowerze (koniecznie z odpowiednim oświetleniem) na placyk przy mostach Młyńskich od strony pl. Bema. Uczestnicy gry będą mieli do wykonania zadania w kilku punktach miasta. Liczyć się będzie także czas przejazdu. Gra potrwa ok. 1. godzinę. Do wygrania są karnety i bilety na wydarzenia Brave Festival 2015. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy, regulamin gry jest dostępny na stronie festiwalu.Niedziela będzie świętem najodważniejszych dzieci świata. Korowód będzie barwny, głośny i radosny, dołączyć może każdy. Parada rozpocznie się o godz. 14:00 przed Dolnośląską Biblioteką Publiczną we wrocławskim Rynku. Wezmą w niej udział zarówno dziecięce grupy artystyczne z Wrocławia, jak i młodzi goście projektu Brave Kids: tancerze z Rio de Janeiro, artyści z Buriacji, Lwowa, Koszyc.
– Zapraszamy całe rodziny. Dzieci będą miały frajdę. O rytm zadba wrocławski duet Balafon Brothers. To będzie parada dobrej energii. Przejdziemy dookoła Rynku, a pod pręgieżem zorganizujemy wspólny taniec – mówi Magdalena Szymańska, koordynator parady Brave Kids.
Weekend warto spędzić z Brave Festival i Brave Kids!


Pokaz filmów Brave Festival:
Wyspa Słodowa
27 czerwca 2015 – godz. 21:30
Wstęp wolny

Nocna gra rowerowa Brave Festival:
27 czerwca 2014 – bezpośrednio po zakończeniu projekcji
Start przy mostach Młyńskich (od strony pl. Bema)

Parada Brave Kids:
28 czerwca 2014 – godz. 14:00.
Wrocławski Rynek (start przy Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...