O autorze
Brave Kids to program edukacyjny pokazujący siłę artystycznych grup dziecięcych z całego świata. Prowadzimy warsztaty dla dzieci pochodzących ze środowisk ubogich, z miejsc dotkniętych konfliktami społecznymi i zbrojnymi, oraz dzieci państw wysoko rozwiniętych, które borykają się z samotnością i depresją. Używamy sztuki jako narzędzia ułatwiającego społeczną przemianę i pomagającego wyzwolić się z niszczących ograniczeń. Projekt jest skierowany głównie do artystycznych grup dziecięcych oraz do rodzin i dzieci z Polski. Ideą Brave Kids jest budowa otwartości i tolerancji, które wyrażają się w czasie licznych warsztatów i spektakli z udziałem doświadczonych
pedagogów, artystów, liderów oraz gości. W czasie trwania projektu odważne dzieci mieszkają i przebywają z lokalnymi rodzinami. Dzięki temu możliwe staje się nawiązanie międzykulturowej nici porozumienia – opartej nie na języku, ale wspólnej chęci porozumiewania się mimo różnic i barier kulturowych. Brave Kids to poszerzanie horyzontów, motywowanie do współdziałania, aktywizowanie inspirowanie dialogu. W 2015 roku Brave Kids odbędzie się we Wrocławiu, Puszczykowie k. Poznania, w Warszawie, Wałbrzychu, Przemyślu i Krośnicach. Swoim działaniem obejmuje około 150 dzieci z 25 krajów świata, 100 dzieci z Polski, 250 wolontariuszy intensywnie zaangażowanych w projekt, 30 prężnie działających organizacji międzynarodowych.

Brave Kids opanują Przemyśl!

Przemyślanie będą po raz pierwszy gościć najodważniejsze dzieci świata. Młodzi tancerze z Gruzji, Indii, Iranu i Rumunii zaprezentują fascynujące spektakle, a w warsztatach artystycznych wezmą udział także dzieci z Przemyśla. Poznaj program projektu Brave Kids 2015. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.


Brave Kids zaprezentują swoje talenty mieszkańcom Przemyśla już 21 czerwca,
w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Będą to indywidualne występy grup, przygotowane specjalnie na tę okazję. Co zobaczymy? Starożytny taniec Bharatanatyam w wykonaniu tancerek z Indii, barwne tradycje gruzińskie, sztuka symbolizująca walkę światła i ciemności z Iranu oraz magiczne tańce z regionu Oltenia w Rumunii.
– Brave Kids w Przemyślu gościmy po raz pierwszy, ale to już 6. edycja projektu. Pierwszy spektakl to świetna okazja, żeby poznać te niezwykłe dzieci. Doświadczenia innych miast pokazują, że Brave Kids zawsze przywożą ze sobą mnóstwo pozytywnej energii – przekonuje Magdalena Pardel, koordynatorka projektu Brave Kids w Przemyślu.Przez dwa tygodnie pobytu w Przemyślu młodzi artyści będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych, przygotowując tzw. półfinał – wspólne przedstawienie, które zaprezentują na zakończenie projektu w Przemyślu. W warsztatach wezmą udział także dzieci z rodzin goszczących Brave Kids.
– Projekt Brave Kids umożliwia młodym artystom rozwijanie talentów i wymianę umiejętności. Poznawanie czegoś nowego motywuje, inspiruje, a poza tym daje dzieciom mnóstwo radości. Efekty ich współpracy, łączenia nieraz bardzo różnych tradycji, zobaczymy w czasie spektaklu półfinałowego. To będzie fascynujące wydarzenie – dodaje Magdalena Pardel
Projekt Brave Kids 2015 odbędzie się równolegle także we Wrocławiu, w Warszawie, Wałbrzychu oraz w Puszczykowie koło Poznania. 3 lipca wszystkie Brave Kids pojadą do Zagórza Śląskiego koło Wałbrzycha, gdzie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Odbędzie się on 10 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu.
Harmonogram wydarzeń Brave Kids 2015 w Przemyślu – wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny:

• 21 czerwca godz. 15:30 – występy indywidualne grup Brave Kids, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK (scena plenerowa).
• 30 czerwca, godz. 18:00 - Otwarte spotkanie z uczestnikami Brave Kids, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
• 2 lipca – półfinał, godz. 18:00, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK (sala widowiskowa).


Grupy Brave Kids 2015 w Przemyślu
• Gruzja – Caritas Tbilisi
• Indie – Fundacja Sarvam
• Iran - Instytut Dziecka Donya
• Rumunia – Craiova Children’s Palace

Więcej o projekcie Brave Kids: http://bravekids.eu/pl/n/15
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Genialny patent na sen dla mam. Tego mogą nam pozazdrościć nasze babcie!