O autorze
Brave Kids to program edukacyjny pokazujący siłę artystycznych grup dziecięcych z całego świata. Prowadzimy warsztaty dla dzieci pochodzących ze środowisk ubogich, z miejsc dotkniętych konfliktami społecznymi i zbrojnymi, oraz dzieci państw wysoko rozwiniętych, które borykają się z samotnością i depresją. Używamy sztuki jako narzędzia ułatwiającego społeczną przemianę i pomagającego wyzwolić się z niszczących ograniczeń. Projekt jest skierowany głównie do artystycznych grup dziecięcych oraz do rodzin i dzieci z Polski. Ideą Brave Kids jest budowa otwartości i tolerancji, które wyrażają się w czasie licznych warsztatów i spektakli z udziałem doświadczonych
pedagogów, artystów, liderów oraz gości. W czasie trwania projektu odważne dzieci mieszkają i przebywają z lokalnymi rodzinami. Dzięki temu możliwe staje się nawiązanie międzykulturowej nici porozumienia – opartej nie na języku, ale wspólnej chęci porozumiewania się mimo różnic i barier kulturowych. Brave Kids to poszerzanie horyzontów, motywowanie do współdziałania, aktywizowanie inspirowanie dialogu. W 2015 roku Brave Kids odbędzie się we Wrocławiu, Puszczykowie k. Poznania, w Warszawie, Wałbrzychu, Przemyślu i Krośnicach. Swoim działaniem obejmuje około 150 dzieci z 25 krajów świata, 100 dzieci z Polski, 250 wolontariuszy intensywnie zaangażowanych w projekt, 30 prężnie działających organizacji międzynarodowych.

Brave Kids opanują Wrocław! Poznaj harmonogram wydarzeń

To już 6. edycja projektu Brave Kids. Do Wrocławia przyjeżdżają tancerze z Rio de Janeiro, artyści z Buriacji i Ukrainy oraz aktorzy ze Słowacji. Będą energetyczne spektakle, inspirujące spotkania i warsztaty oraz głośna i barwna parada w Rynku. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.


Po raz pierwszy grupy młodych artystów zaprezentują swoje talenty już 22 czerwca w Konturach Kultury, przy ul. Jagiellończyka 10a.
– To będą indywidualne występy poszczególnych grup. Spektakl wyjątkowy, ponieważ dzieci przygotowały go specjalnie na powitanie z wrocławianami, a poza tym niezwykle różnorodny. A to dopiero początek fascynujących wydarzeń związanych z Brave Kids
w naszym mieście – zapowiada Magdalena Szymańska, koordynatorka projektu Brave Kids we Wrocławiu.Kogo zobaczymy? Dzieci z grupy Odon zaprezentują oryginalną ludową kulturę ludów koczowniczych z Buriacji. Dzieci z faweli w Rio de Janeiro przedstawią trzy dynamiczne style tańca, łączące tradycje afrykańskie z indiańskimi, w tym bojową capoeirę. Niezwykłe umiejętności zaprezentują również młodzi artyści z Ukrainy oraz aktorzy ze Słowacji.
Intrygująco zapowiada się wielka parada Brave Kids. Odbędzie się 28 czerwca
we wrocławskim Rynku. Tak jak w poprzednich latach do barwnego, roztańczonego
i rozśpiewanego pochodu młodych artystów będą mogli dołączyć wszyscy wrocławianie.
– Brave Kids to przede wszystkim mnóstwo pozytywnej energii, a parada przypomina wulkan czystej radości i entuzjazmu. To jeden ze sposobów na to, by najodważniejsze dzieci świata dały coś od siebie mieszkańcom miasta – dodaje Justyna Warecka.
1 lipca w Barze Barbara wszyscy chętni będą mogli się spotkać z uczestnikami wrocławskiej części projektu Brave Kids. To znakomita okazja, by poznać młodych artystów, dowiedzieć się więcej o ich życiu, kulturze i perspektywach.
Od 22 czerwca przez dwa tygodnie Brave Kids będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych, przygotowując tzw. półfinał. To wspólne przedstawienie, które zaprezentują 2 lipca na zakończenie lokalnej części projektu w Ośrodku Działań Twórczych Światowid, przy ul. Sempołowskiej 54a. W warsztatach wezmą udział także dzieci z rodzin goszczących Brave Kids.W tym roku projekt odbędzie się równolegle także w Warszawie, w Puszczykowie koło Poznania, w Warszawie oraz, po raz pierwszy, w Przemyślu. 3 lipca wszystkie Brave Kids pojadą do Zagórza Śląskiego koło Wałbrzycha, gdzie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Odbędzie się 10 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu.


Harmonogram wydarzeń Brave Kids 2015 we Wrocławiu – wstęp na wydarzenia jest bezpłatny:
• 22 czerwca – występy indywidualne Brave Kids. Kontury Kultury, ul. Jagiellończyka 10a, godz. 18:30.
• 28 czerwca – parada Brave Kids, Rynek, godz. 14:00.
• 1 lipca – otwarte spotkanie z uczestnikami grup Brave Kids we Wrocławiu, Bar Barbara, godz. 18:30.
• 2 lipca – półfinał, Ośrodek Działań Twórczych Światowid, ul. Sempołowskiej 54a, godz. 18:30.
• 10 lipca – spektakl finałowy 6. Edycji Brave Kids, Teatr Polski, ul. G. Zapolskiej 3, godz. 17:00 (spektakl biletowany)

Grupy Brave Kids 2015 we Wrocławiu
• Brazylia – Mais Caminhos
• Rosja – grupa Odon z Buriacji
• Ukraina – Dom Wspólnotowy Zboyisha
• Słowacja – Teatr Dziecięcy Haliganda

Więcej o projekcie Brave Kids: http://bravekids.eu/pl/n/15
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...