O autorze
Brave Kids to program edukacyjny pokazujący siłę artystycznych grup dziecięcych z całego świata. Prowadzimy warsztaty dla dzieci pochodzących ze środowisk ubogich, z miejsc dotkniętych konfliktami społecznymi i zbrojnymi, oraz dzieci państw wysoko rozwiniętych, które borykają się z samotnością i depresją. Używamy sztuki jako narzędzia ułatwiającego społeczną przemianę i pomagającego wyzwolić się z niszczących ograniczeń. Projekt jest skierowany głównie do artystycznych grup dziecięcych oraz do rodzin i dzieci z Polski. Ideą Brave Kids jest budowa otwartości i tolerancji, które wyrażają się w czasie licznych warsztatów i spektakli z udziałem doświadczonych
pedagogów, artystów, liderów oraz gości. W czasie trwania projektu odważne dzieci mieszkają i przebywają z lokalnymi rodzinami. Dzięki temu możliwe staje się nawiązanie międzykulturowej nici porozumienia – opartej nie na języku, ale wspólnej chęci porozumiewania się mimo różnic i barier kulturowych. Brave Kids to poszerzanie horyzontów, motywowanie do współdziałania, aktywizowanie inspirowanie dialogu. W 2015 roku Brave Kids odbędzie się we Wrocławiu, Puszczykowie k. Poznania, w Warszawie, Wałbrzychu, Przemyślu i Krośnicach. Swoim działaniem obejmuje około 150 dzieci z 25 krajów świata, 100 dzieci z Polski, 250 wolontariuszy intensywnie zaangażowanych w projekt, 30 prężnie działających organizacji międzynarodowych.

Brave Kids po raz drugi rozruszają Wałbrzych

Muzycy z Maroka, tancerze z Ugandy i warszawskiej Pragi, a także cyrkowcy z St. Petersburga wniosą do Wałbrzycha mnóstwo pozytywnej energii. Będą fascynujące spektakle, barwna parada i inspirujące warsztaty. Poznaj program projektu Brave Kids 2015. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.


Po raz pierwszy grupy młodych artystów zaprezentują przed wałbrzyszanami swoje talenty już 23 czerwca w Starej Kopalni.
– To będą indywidualne pokazy poszczególnych grup. Dzieci przygotowały to przedstawienie specjalnie po to, by przywitać mieszkańców Wałbrzycha. Mogę zdradzić, że spektakl będzie intrygujący i bardzo różnorodny, a to tylko początek fascynujących wydarzeń w ramach projektu – zapowiada Magdalena Sawicka, koordynatorka projektu Brave Kids w Wałbrzychu.Co zobaczymy? Marokańczycy przedstawią kulturę Berberów i tradycje muzyki dekka
z Marakeszu, a Ugandyjczycy taniec współczesny i rodzime tradycje ludowe. Grupa Hope 4 Street to Hip-hop, breakdance i sztuka uliczna z serca warszawskiej Pragi. Niezwykłe umiejętności zaprezentują także młodzi cyrkowcy z St. Petersburga.
Bardzo ciekawie zapowiada się wielka parada Brave Kids. Zobaczymy ją 28 czerwca
na wałbrzyskim Rynku, w ramach Festiwalu Podwórek. Do barwnego, roztańczonego
i rozśpiewanego pochodu młodych artystów będą mogli dołączyć wszyscy wałbrzyszanie.
– W zeszłym roku Brave Kids gościliśmy u nas po raz pierwszy, ale przebieg projektu przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Dzieci mocno rozruszały miasto i zaraziły nas pozytywną energią. Środowisko złożone z rodzin goszczących i wolontariuszy jest bardzo zaangażowane i zintegrowane – dodaje Magdalena Sawicka.Podobnie jak w zeszłym roku, przez dwa tygodnie pobytu w Wałbrzychu dzieci będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych. Przygotują tzw. półfinał – wspólne przedstawienie, które zaprezentują 2 lipca na zakończenie lokalnej części projektu Brave Kids 2015. W warsztatach wezmą udział także dzieci z rodzin goszczących Brave Kids oraz grupa dzieci niepełnosprawnych z dziećmi z wałbrzyskich podwórek.
W tym roku projekt odbędzie się równolegle także we Wrocławiu, w Puszczykowie koło Poznania, w Warszawie oraz, po raz pierwszy, w Przemyślu. 3 lipca wszystkie grupy z Brave Kids pojadą do Zagórza Śląskiego koło Wałbrzycha, gdzie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Odbędzie się on 10 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu.
Harmonogram wydarzeń Brave Kids 2015 w Wałbrzychu – wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny
• 23 czerwca – występ grup Brave Kids, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, godz. 18:00.
• 24 czerwca - Otwarte spotkanie z uczestnikami Brave Kids, Stara Kopalnia, Sztygarówka, godz. 17:30.
• 28 czerwca – parada Brave Kids na Festiwalu Podwórek, Rynek, godz. 16:30.
• 2 lipca – półfinał, Centrum Kultury i Sztuki Stara Kopalnia, godz. 18:00.

Grupy Brave Kids 2015 w Wałbrzychu
• Maroko – Youth Cultural Association
• Polska – Hope 4 Street (Warszawa)
• Rosja – Teatr Cyrkowy Mongolfieri (St. Petersburg)
• Uganda – Akademia Tańca Speed&Funky Dance – Guija Ting African Art


Więcej o projekcie Brave Kids: http://bravekids.eu/pl/n/15
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...