O autorze
Brave Kids to program edukacyjny pokazujący siłę artystycznych grup dziecięcych z całego świata. Prowadzimy warsztaty dla dzieci pochodzących ze środowisk ubogich, z miejsc dotkniętych konfliktami społecznymi i zbrojnymi, oraz dzieci państw wysoko rozwiniętych, które borykają się z samotnością i depresją. Używamy sztuki jako narzędzia ułatwiającego społeczną przemianę i pomagającego wyzwolić się z niszczących ograniczeń. Projekt jest skierowany głównie do artystycznych grup dziecięcych oraz do rodzin i dzieci z Polski. Ideą Brave Kids jest budowa otwartości i tolerancji, które wyrażają się w czasie licznych warsztatów i spektakli z udziałem doświadczonych
pedagogów, artystów, liderów oraz gości. W czasie trwania projektu odważne dzieci mieszkają i przebywają z lokalnymi rodzinami. Dzięki temu możliwe staje się nawiązanie międzykulturowej nici porozumienia – opartej nie na języku, ale wspólnej chęci porozumiewania się mimo różnic i barier kulturowych. Brave Kids to poszerzanie horyzontów, motywowanie do współdziałania, aktywizowanie inspirowanie dialogu. W 2015 roku Brave Kids odbędzie się we Wrocławiu, Puszczykowie k. Poznania, w Warszawie, Wałbrzychu, Przemyślu i Krośnicach. Swoim działaniem obejmuje około 150 dzieci z 25 krajów świata, 100 dzieci z Polski, 250 wolontariuszy intensywnie zaangażowanych w projekt, 30 prężnie działających organizacji międzynarodowych.

Brave Kids znowu opanują Puszczykowo!

Poznaj program wydarzeń Brave Kids 2015 w Puszczykowie. Przyjadą do nas aktorzy z Angoli i Ukrainy, cyrkowcy z Estonii oraz tancerze z Indii. Zobaczymy energetyczne spektakle, a w warsztatach artystycznych wezmą udział także dzieci z Puszczykowa. Wstęp na wszystkie spektakle jest wolny.


Po raz pierwszy Brave Kids zobaczymy już 20 czerwca podczas Dni Puszczykowa. Grupy
z Angoli, Ukrainy, Estonii i Indii zaprezentują przedstawienia przygotowane specjalnie na tę okazję.
– To będzie fascynujący spektakl i bardzo różnorodny. Zobaczymy afrykańskie tańce
i instrumenty, starożytne tradycje hinduskie, ukraiński magiczny realizm i sztukę cyrkową z Estonii. Brave Kids zawsze wnoszą do życia całego miasta mnóstwo energii
i dobrych emocji. – opowiada Anna Mieszała, koordynatorka projektu Brave Kids
w Puszczykowie.22 czerwca to samo przedstawienie obejrzą podopieczni Domu Pomocy Maltańskiej oraz ich rodziny. – Takie wydarzenie organizujemy co roku. Brave Kids to projekt, w ramach którego pomagamy dzieciom znajdującym się nieraz w trudnej sytuacji, ale także okazja, by mogły dać coś od siebie innym– dodaje Anna Mieszała.
Przez dwa tygodnie pobytu w Puszczykowie młodzi artyści będą uczestniczyć
w warsztatach artystycznych w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym. Przygotują tzw. półfinał – wspólne przedstawienie, które zaprezentują 2 lipca na zakończenie projektu Brave Kids 2015 w Puszczykowie. W warsztatach wezmą udział także dzieci z rodzin goszczących Brave Kids z Puszczykowa.
To już 3. edycja Brave Kids w Puszczykowie. W tym roku projekt odbędzie się równolegle także we Wrocławiu, w Warszawie, Wałbrzychu oraz Przemyślu. 3 lipca wszystkie Brave Kids pojadą do Zagórza Śląskiego koło Wałbrzycha, gdzie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Odbędzie się on 10 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu.Harmonogram wydarzeń Brave Kids 2015 w Puszczykowie – wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
• 20 czerwca, godz. 15:00, występ grup Brave Kids podczas Dni Puszczykowa. Centrum Animacji Sportu, ul. Kościelna 7.
• 2 lipca – półfinał, godz. 17:30, Scena na Rynku w Puszczykowie.

Grupy Brave Kids 2015 w Puszczykowie

• Angola – grupa teatralno-baletowa Ngau-Moyo
• Estonia – Cyrk Folie
• Indie – Towarzystwo Dziedzictwa Ludowego Społeczności Langa z Radżastanu
• Ukraina – Szkoła Teatralna Słonecznik z RównegoWięcej o projekcie Brave Kids: http://bravekids.eu/pl/n/15
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...