O autorze
Brave Kids to program edukacyjny pokazujący siłę artystycznych grup dziecięcych z całego świata. Prowadzimy warsztaty dla dzieci pochodzących ze środowisk ubogich, z miejsc dotkniętych konfliktami społecznymi i zbrojnymi, oraz dzieci państw wysoko rozwiniętych, które borykają się z samotnością i depresją. Używamy sztuki jako narzędzia ułatwiającego społeczną przemianę i pomagającego wyzwolić się z niszczących ograniczeń. Projekt jest skierowany głównie do artystycznych grup dziecięcych oraz do rodzin i dzieci z Polski. Ideą Brave Kids jest budowa otwartości i tolerancji, które wyrażają się w czasie licznych warsztatów i spektakli z udziałem doświadczonych
pedagogów, artystów, liderów oraz gości. W czasie trwania projektu odważne dzieci mieszkają i przebywają z lokalnymi rodzinami. Dzięki temu możliwe staje się nawiązanie międzykulturowej nici porozumienia – opartej nie na języku, ale wspólnej chęci porozumiewania się mimo różnic i barier kulturowych. Brave Kids to poszerzanie horyzontów, motywowanie do współdziałania, aktywizowanie inspirowanie dialogu. W 2015 roku Brave Kids odbędzie się we Wrocławiu, Puszczykowie k. Poznania, w Warszawie, Wałbrzychu, Przemyślu i Krośnicach. Swoim działaniem obejmuje około 150 dzieci z 25 krajów świata, 100 dzieci z Polski, 250 wolontariuszy intensywnie zaangażowanych w projekt, 30 prężnie działających organizacji międzynarodowych.

Najodważniejsze dzieci opanują Warszawę!

Poznaj program projektu Brave Kids 2015 w Warszawie. Tancerze z Burundi, artyści z serca Himalajów oraz z Wałbrzycha, a także niezwykła grupa młodych Kirgizów, Czeczenów, Ukraińców i Gruzinów. Odważne dzieci stworzą barwne spektakle – otwarte na widzów. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.


Pierwszy otwarty spektakl grup Brave Kids odbędzie się 23 czerwca w Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe, przy ul. Podskarbińskiej 2. Młodzi artyści zaprezentują program przygotowany specjalnie na tę okazję. Zobaczymy tradycyjne tańce ludowe z Burundi, tradycyjne tańce polskie w wykonaniu wałbrzyszan, a także występ grupy z ośrodka dla uchodźców w Dębaku pod Warszawą, tworzonej przez Gruzinów, Kirgizów, Ukraińców i Czeczenów. Zaprezentują się także podopieczni Domu Dziecka ROKPA w Katmandu w Nepalu.
– Dzieci z Nepalu biorą udział w Brave Kids od 2009 roku. Jeszcze przed trzęsieniem ziemi zaprosiliśmy ich po raz kolejny i czekamy na nich bardzo. Za każdym razem przyjeżdża inna grupa dzieci z tego domu i za każdym razem przywiązujemy się do nich tak samo mocno – mówi Aleksandra Ośko, koordynatorka projektu Brave Kids w Warszawie.
30 czerwca w Centrum Społecznym Paca zaplanowano otwarte spotkanie z uczestnikami Brave Kids. To okazja, żeby osobiście poznać młodych artystów oraz liderów ich grup.
Przez dwa tygodnie pobytu w Warszawie dzieci będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych. Przygotują tzw. półfinał – wspólne przedstawienie, które zaprezentują 2 lipca na zakończenie projektu Brave Kids 2015 w Warszawie. W warsztatach wezmą udział także dzieci z rodzin goszczących Brave Kids.
– Brave Kids zawsze wnoszą mnóstwo pozytywnej energii, a ich wspólny spektakl po prostu trzeba zobaczyć. Potrafią połączyć różne tradycje i kultury w zaskakujący
i fascynujący sposób – dodaje Aleksandra Ośko.
W tym roku projekt odbędzie się równolegle także we Wrocławiu, w Wałbrzychu, Puszczykowie koło Poznania oraz po raz pierwszy w Przemyślu. 3 lipca wszystkie Brave Kids pojadą do Zagórza Śląskiego koło Wałbrzycha, gdzie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Odbędzie się on 10 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Harmonogram wydarzeń Brave Kids 2015 w Warszawie (wstęp wolny):
• 23 czerwca – występy indywidualne grup Brave Kids, godz. 19:00, Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe, ul. Podskarbińska 2.
• 30 czerwca – otwarte spotkanie z uczestnikami Brave Kids, godz. 18.30, Centrum Społeczne Paca, u. Paca 40.
• 2 lipca – półfinał, godz. 18:30, muszla koncertowa w parku Skaryszewskim, al. Zieleniecka 2.

Grupy Brave Kids 2015 w Warszawie
• Burundi – grupa tańców tradycyjnych Igisabo
• Nepal – dzieci Rokpa
• Polska – Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych
• Polska – Stowarzyszenie Praktyków Kultury


Więcej o projekcie Brave Kids: http://bravekids.eu/pl/n/15
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...