O autorze
Blog o wnętrzach dla dzieci

Jak zapanować nad chaosem w pokoju dziecka?

Funkcjonalny pokój dla dzieci
Funkcjonalny pokój dla dzieci
Rolki, piłka, przytulanki, książki i setki drobiazgów - wyliczanie zasobów twoich pociech nie ma końca, prawda? Bez wątpienia pokój dziecka jest jednym z najbardziej wielofunkcyjnych miejsc w domu i jak mało które miejsce potrzebuje szczególnej organizacji. Musi być „pojemne”, atrakcyjne i do tego bezpieczne. Urządzenie strefy małych domowników jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli masz do dyspozycji mały metraż. Ale głowa do góry, jest na to sposób.


Aranżację pokoju dzieci przygotuj wg podziału na strefy. Wydziel przestrzeń do spania, nauki i zabawy, a potem dopasuj do nich odpowiednie meble i akcesoria.

Owocną naukę i najlepszą zabawę gwarantuje dobrze przespana noc, dlatego właściwe urządzenie strefy spania jest kluczowym zadaniem. Na co zwrócić uwagę ustawiając łóżko malucha? Unikaj umieszczania go na wprost od wejścia, ponieważ zakłóca to spokojny sen. Z kolei spanie przy oknie może narazić dziecko na przeciągi. Łóżko nie może też blokować dostępu do innych części pokoju. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie łóżka piętrowego. Spanie „bliżej gwiazd” uatrakcyjni dzieciom tę nudną (z ich punktu widzenia) czynność, a wysokości zniechęcą do ciągłego odrywania się pod byle pretekstem od zasypiania.

Pod piętrowym łóżkiem możesz przygotować strefę nauki. Nie musisz nawet trudzić się w szukaniu pasującego do łóżka biurka i innych mebli. Wykorzystaj do aranżacji gotowe systemy modułowe, które sprawdzą się w nowoczesnym i niewielkim pokoju. Trójelementowy zestaw, w skład którego wchodzi łóżko, regał i biurko zajmie nie więcej niż 2m2. Oryginalny design mebli i energetyzujące kolory stworzą niebanalne wnętrze, które zachęci małego ucznia do nauki, a półki i szuflady ułatwią utrzymanie porządku.

A teraz czas na zabawę! Strefa zabawy i przechowywania drobnych rzeczy może zająć centrum pokoju. Na podłodze połóż ciekawy dywan, a wokół niego skrzynie i pojemniki, w których schowasz zabawki. Dzięki nim przestrzeń pokoju będzie komfortowa i uporządkowana, a dzieci zawsze będą miały pod ręką swoje ulubione rzeczy. Do rozwijania zainteresowań przygotuj dziecku dodatkowy stolik albo dużą pufę. Odzież i akcesoria, których mniej używają, uporządkuj w szafach i regałach, dla których najlepsze miejsce znajdzie się przy ścianie.

Wnętrze możesz uatrakcyjnić naklejkami na meble i ściany oraz praktycznymi koszami i pudełkami w młodzieżowe czy dziecięce wzory.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć