O autorze
Trener biegania, popularyzator zdrowego trybu życia, ultramaratończyk. Zakochany w życiu.

10 kobiecych powodów, dla których warto biegać

Fot. 123RF
Korzyści płynących z biegania jest naprawdę mnóstwo. Co biegacz, to inny, unikalny powód. Postanowiłem zebrać 10 najbardziej powszechnych motywacji, dla których warto biegać.


1. Biegnij po zdrowie. Brzmi trochę jak klisza, ale to święta prawda. Biegając, chronisz swój organizm nie tylko przed zwykłym przeziębieniem, ale także niektórymi rodzajami raka (rak piersi, jelita grubego). Bieganie jest jednym z najlepszych ćwiczeń aerobowych, pomaga utrzymać w dobrej kondycji serce i płuca. Dzięki bieganiu spada również ryzyko zawału serca.

2. Bieganie to doskonały sposób na zredukowanie stresu. Wielu biegaczy po długim biegu doświadcza tzw. euforii biegacza. Wszystko za sprawą hormonów szczęścia – endorfin, które wydzielają się podczas wysiłku fizycznego. Osoby biegające regularnie są szczęśliwsze od tych, które tego nie robią. Chcesz być bardziej kreatywna i pełna energii? Biegaj! Wiele naprawdę błyskotliwych pomysłów powstało podczas biegania.

3. Utrata niechcianych kilogramów jest jedną z najczęstszych motywacji dla osób zaczynających przygodę z bieganiem. Słusznie, bieganie jest niezwykle skuteczne. Pozwala spalić dodatkowe kalorie, a tym samym pożegnać się z nadprogramowymi kilogramami. Bieganie pozwala zbudować także masę mięśniową, dzięki czemu wzrasta metabolizm spoczynkowy, to z kolei oznacza, że spalamy więcej kalorii nawet, kiedy nie ćwiczymy. Połączenie zdrowej diety i regularnych biegów spowoduje poprawę wyglądu i samopoczucia.


4. Bieganie jest jednym z najtańszych sportów. Aby zacząć, potrzebujesz jedynie parę dobrych butów przeznaczonych do biegania, T-shirt oraz spodenki.

5. Bieganie jest wyzwaniem, które motywuje i daje wiele satysfakcji.

6. Bieganie poprawia koncentrację.

7. Bieganie jest doskonałym sposobem na poznanie nowych osób, w szczególności gdy jesteś członkiem klubu lub uczestniczysz w imprezach biegowych.

8.Bieganie łagodzi napięcie przedmiesiączkowe.

9. Bieganie efektywnie wzmacnia poczucie własnej wartości.

10. Możesz zacząć biegać bez względu na wiek czy kondycję. Nigdy nie jest za późno. Kto wie, może już niebawem dołączysz do grona maratończyków.

Po więcej powodów zapraszam na www.TrenerBiegania.pl! :)

Trener Mateusz Jasiński
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Strach jest zaraźliwy. Psycholog: zanim zaczniesz tłumaczyć dziecku świat, przepracuj swoje lęki

B JAK BEZPIECZEŃSTWO, B JAK BELLA BABY HAPPY PANTS

0 0Dom najbezpieczniejszym miejscem? To mit – zobacz, ile zagrożeń czyha na twoje dziecko
0 0Znamy ranking dziecięcych imion pierwszej połowy 2019
0 0Tak po cichu odbiera się kobietom kontrolę nad porodem. Położna: "To będzie trauma"