O autorze
Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) to największy w Polsce bank komórek macierzystych z krwi pępowinowej. PBKM świadczy profesjonalną i kompleksową usługę deponowania komórek macierzystych z krwi pępowinowej na potrzeby przeszczepień w obrębie rodziny a także na potrzeby publiczne.

Jako jedyny bank w Polsce jest akredytowany przez American Association of Blood Banks, posiada pozwolenie Ministerstwa Zdrowia oraz certyfikaty jakości ISO 9001:2008 i 14001:2004.

Czy wiesz, że możesz bezpłatnie zdeponować krew pępowinową w Polskim Banku Komórek Macierzystych?

Fot. Flickr/[url=https://www.flickr.com/photos/lizdavenportcreative/6046308733/]Liz Davenport[/url] / [url=http://bit.ly/mamadu]CC BY[/url]
Fot. Flickr/Liz Davenport / CC BY
Temat pobierania i bankowania krwi pępowinowej budzi coraz większe zainteresowanie. W głowach rodziców rodzą się wątpliwości oraz pytania, w jaki sposób przeprowadzić całą procedurę, ile to kosztuje i zwyczajnie czy będzie stać ich na takie długofalowe przedsięwzięcie. Warto poznać wszystkie fakty, tak aby podjąć jak najlepszą z możliwych decyzję. Dla własnego spokoju jaki zapewnienia bezpieczeństwa i możliwości podjęcia leczenia dziecka przy pomocy komórek macierzystych, jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba.


Jeszcze raz o komórkach macierzystych
Właśnie komórki macierzyste są głównymi bohaterkami tego pozytywnego ”zamieszania”. Powtarzając za specjalistami w tej dziedzinie z Polskiego Banku Komórek Macierzystych, komórki macierzyste to pierwotne, niewyspecjalizowane komórki, które mają olbrzymi potencjał do namnażania się, oraz wyjątkowe zdolności do przekształcania się w wyspecjalizowane komórki tworząc w ten sposób tkanki. Dzięki temu wykorzystuje się je od lat w medycynie odbudowując lub zastępując uszkodzone komórki. Znajdują się one m.in. w krwi pępowinowej. Dlatego właśnie ważne jest, aby informacja o możliwościach, jakie przedstawia bankowanie komórek pozyskanych tuż po porodzie, szerokim strumieniem trafiała do przyszłych rodziców.

Odpowiednio wcześniej zainwestuj w przyszłość
Aby podjąć decyzję o pobraniu i przekazaniu krwi pępowinowej do wybranego przez rodziców banku krwi pępowinowej, musi zapaść odpowiednio wcześnie. Nie da się tego zrobić z powodzeniem kilka dni przed rozwiązaniem ciąży. Zwyczajnie dziecko może pospieszyć się na świat, więc odpowiednie kroki formalne, należy podjąć bez stresu najpóźniej na przełomie drugiego i trzeciego trymestru ciąży. Wtedy żadna sytuacja nie zaskoczy rodziców, a personel szpitala współpracującego z bankiem krwi, zatroszczy się oto, by pobrać i przekazać do laboratorium bezcenny pakunek. Wy, jako przyszli rodzice musicie jedynie dowieźć zestaw pobraniowy na porodówkę. Proste, prawda?
Czy wiesz, że masz możliwość wyboru?
Oczywiście nie można pominąć aspektu finansowego w kwestii pobrania i zdeponowania krwi pępowinowej. Koszta jakie muszą ponieść rodzice, w zamian za świadomość zapewnienia poczucia bezpieczeństwa dla pociechy, wcale nie są czymś wyjątkowym. Rodzice uzgadniają z przedstawicielem banku warunki, na jakich chcą deponować komórki macierzyste swojego dziecka. W zależności od możliwości finansowych, Polski Bank Komórek Macierzystych oferuje pakiety, dostosowane do indywidualnych potrzeb rodziców.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...