O autorze
Macherka w www.macherki.com
Biznesmenka.
Aktywna matka dwójki wcześniaków.
Najczęściej widzi szklankę do połowy pełną.

BO KAŻDY PIJAK TO ZŁODZIEJ

Powinno się czym prędzej zmienić Konstytucję. Nie z powodu słynnych JOW-ów czy potencjalnego wejścia do strefy Euro. Powinno się nareszcie skończyć z obłudą i oficjalnie zapisać w niej prawo do stosowania przemocy wobec kobiet, jeśli w ogóle Konstytucja jest do czegokolwiek potrzebna.


O to, dlaczego ubrała sukienkę, a także o szczegóły anatomiczne penisa oskarżonego pytali adwokaci w sądzie w Elblągu ofiarę gwałtu. Sąd pytania oddalał, ale ostatecznie uznał chyba, że winni są tylko tak trochę winni i wymierzył im śmieszne razy w zawieszeniu, z którymi w glorii prawdziwych ofiar wrócili do swoich żon i córek sprawca molestowania oraz sprawca dwukrotnego gwałtu. Gwałciciel zresztą dał popis wyjątkowej dewiacji, ponieważ gwałcił swoją ofiarę podczas ataku padaczki oraz kiedy straciła przytomność, a wg. mnie już tylko te okoliczności przemawiają za koniecznością wieloletniego odosobnienia i leczenia, bo podobno dewiacje się leczy.


Obaj panowie pełnili moralnie publiczna służbę, jaką jest niesienie pomocy, albowiem są ratownikami medycznymi... Osobiście bałabym się mieszkać w mieście, w którym takie osoby mogłyby np. wieźć mnie nieprzytomną karetką. Ale nie boi się tego pani dyrektor szpitala w Elblągu, w którym zatrudnieni są owi ratownicy, a wydaje mi się, że nadal są tam zatrudnieni, posłanka PO, mówczyni na kongresie kobiet, ujęła się za swoimi ratownikami. Już po wyroku, zapytana, dlaczego nie próbowała ująć się po stronie ofiary, zawiesić pracowników, odpowiedziała, że zgwałconą zatrudniała podczas zdarzenia zewnętrzna firma i to ona powinna się o nią martwić...


Z drugiej strony toczy się batalia o zasiłki macierzyńskie dla kobiet prowadzących działalność gospodarczą. Kobiet - oszustek! Już nie tylko dlatego, że jak ktoś się bierze za biznesy to na pewno cwaniak, a jeszcze jak zachodzi w ciążę, to oszust. Oszust = złodziej = pijak - wiadomo!


Krew mnie zalewa jak czytam, że posłowie zmieniają prawo, żeby zatrzymać "falę wyłudzeń". A niektórzy dziennikarze nazywają matki na działalności wprost oszustkami. To ja nazwę wszystkich polityków i urzędników - DEBILAMI. Nieważne, że wadliwe prawo, z którego korzystają matki na działalności napisało ich kilku, nie bardzo mnie to obchodzi. Wszyscy to debile.

Czy można nazwać oszustkami matki, które korzystają z prawa napisanego przez debili? A z jakiego mają korzystać?

Teraz, żeby ukrócić to oszukiwanie w liczbie 3 tysięcy matek, podczas gdy działalność gospodarczą w Polsce prowadzi półtora miliona kobiet, posłowie - debile, bez cienia refleksji przegłosowali prawo, które kobietom będącym obecnie w ciąży i prowadzących działalność mniej niż 2 lata przysługiwałoby na życie miesięcznie 17,77 zł.

Osobiście uważam to za akt przemocy wobec kobiet i ich dzieci.

Skoro więc, w zasadzie bezkarnie, można w naszym kraju gwałcić, skoro Państwo stosuje przemoc ekonomiczną wobec swoich obywatelek, nie rozumiem po co utrzymywać tę fikcję, jaką jest Konstytucja gwarantująca równe traktowanie kobiecie i mężczyźnie, jednakowe prawo do życia, pracy i opieki społecznej, gwarantuje czuwanie nad naszym bezpieczeństwem...

Konstytucja to tylko wydruk na papierze, a papier wszystko przyjmie, jak mówią.

Najbardziej smuci mnie fakt, że osobą, która niejako przyczyniła się do podwójnego gwałtu na tłumaczce z Elbląga była kobieta, osobą, która nie chciała przyjąć od niej zgłoszenia o przestępstwie była policjantka, osobą, która w brutalny i wręcz molestujący sposób przesłuchiwała ja na sali sądowej była kobieta, sędzią, która wydała wyrok była kobieta, dyrektorem szpitala, w którym pracują przestępcy jest kobieta, ci mężczyźni mają nadal żony, które stoją za nimi murem dając swoim córkom przykład, że tatuś jest niewinny, bo pani się sama prosiła, wśród 425 posłów, którzy zastąpili złe prawo prawem do przemocy były 103 kobiety, a wśród nich Premier Rządu - kobieta oraz obecna Marszałkini Sejmu - kobieta, a także takie postać ruchu feministycznego i antyprzemocowego, jak chociażby Wanda Nowicka...

tekst ukazał się też na stronie Stowarzyszenia Macherki