O autorze
Nie każde dziecko chce się bawić. Nie każde ma tablet i kochających się rodziców. Wytykane palcami, uznawane za gorsze, przekonane, że do niczego się nie nadają. Tysiące polskich dzieci. Od 12 lat dociera do nich AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI. Na cotygodniowych, indywidualnych zajęciach z wolontariuszem są najważniejsze i uczą się wygrywać – najpierw w szkole, później w życiu.

Nie każde dziecko ma przed sobą świetlaną przyszłość

fot. Ewelina Miś
Jeszcze ponad 100 dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI czeka na swojego Anioła. Aby spełniły się ich marzenia, muszą uwierzyć w siebie. To trudne, bo wszędzie słyszą tylko, że „nie rokują”.


Rodziców Martynki łączy już tylko zbieranie złomu. I 6 dzieci - 3 w domu dziecka, 3 z mamą. W tym Martynka - urocza blondynka z zadartym noskiem i w dziurawych trampkach. Mieszka w szarym blokowisku, gdzie betonowa płyta sięga nieba. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI podarowała jej kolory.

Krzyś chce być wielki

Przezroczysta cera, jasne piegi, rozczochrane rude włosy – Krzyś wygląda na uroczego 5-latka. I to jego największy problem, bo ma 8 lat i chłopaki w klasie go nie szanują. Jak grają w nogę, nikt nie chce go do swojej drużyny. Na boisku nie nadąża za piłką, przy tablicy nie sięga do górnej linijki. Nigdy nie jest pierwszy w kolejce do sklepiku. Czuje się gorszy. Kinga – wolontariuszka Akademii – jest pierwszą osobą, która traktuje go poważnie. Dzięki niej Krzyś każdego dnia osiąga więcej i więcej.

W Krzysiu i Martynce ukryte są historie wielu dzieci, poznanych i odkrytych przez wolontariuszy AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. To [b]siostrzany projekt SZLACHETNEJ PACZKI, którego pomysłodawcą jest ks. Jacek WIOSNA Stryczek[/b]. Jego podopieczni to dzieci, które mają długotrwałe problemy w szkole i pochodzą z niezamożnych rodzin. Cel jest jeden - żeby radziły sobie w życiu.


Jak działa AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI?

By umożliwić dzieciom rozwój Akademia stosuje unikalny i innowacyjny System Motywatorów Zmiany. Osobisty tutor-wolontariusz jak na najlepszych zagranicznych uniwersytetach, inauguracja roku na uczelni, własny Indeks Sukcesów czy Dzień Dziecka w fotelu prezesa dużej firmy. To tylko niektóre elementy Systemu Motywatorów. Dzieci stają się czyimś oczkiem w głowie.

Jednak jednym z najważniejszych motywatorów jest Darczyńca. To osoba, która fundując Indeks konkretnemu dziecku, umożliwia mu rok rozwoju w Akademii. Nazywamy to Dotykiem Anioła.

Nie czekaj! Już dziś wybierz dziecko i spraw, że poczuje się naprawdę wyjątkowe!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...