O autorze
Nie każde dziecko chce się bawić. Nie każde ma tablet i kochających się rodziców. Wytykane palcami, uznawane za gorsze, przekonane, że do niczego się nie nadają. Tysiące polskich dzieci. Od 12 lat dociera do nich AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI. Na cotygodniowych, indywidualnych zajęciach z wolontariuszem są najważniejsze i uczą się wygrywać – najpierw w szkole, później w życiu.

Zamiast zagłaskiwać, stawiaj wyzwania. Oto 6 prostych reguł, dzięki którym Twoje dziecko poradzi sobie w życiu

Pomóż konkretnemu dziecku i zostań wolontariuszem na www.superw.pl
Pomóż konkretnemu dziecku i zostań wolontariuszem na www.superw.pl
Jaś chciałby polecieć w kosmos i już nigdy nie wracać. Julka marzy o tym, żeby być niewidzialną, a Bartek zburzyłby wszystkie szkoły. Co zrobić, gdy dziecko ma takie marzenia? Jak „Nie chce mi się, nie potrafię” zamienić na „Dam sobie radę!”? Oto 6 prostych reguł, które pomogą przeprowadzić dziecko od porażek w szkole do sukcesów w życiu.


Leń, tuman, głupek. Nic z ciebie nie będzie. Skończysz jak rodzice, w kolejce przed MOPS-em. Na bezrobociu albo w więzieniu. Słowa jak kamienie - najpierw wywołują szok, potem złość i sprzeciw, a później? Obojętność. Wzruszenie ramionami. W końcu myśl: „oni mają rację”. Tak było z 10-letnim Wojtkiem z Krakowa. Kiedyś mieszkał z mamą. Ale ona coraz rzadziej pytała go o szkołę, przestała interesować się, czy ma kanapkę na drugie śniadanie. Wygrał alkohol. Władzę rodzicielską przejmuje tata. Wojtek pakuje swoje rzeczy w dwie walizki.


Nowy dom, nowa szkoła. Chłopiec zaczyna układać sobie wszystko od nowa. Wtedy jego tata ginie w wypadku samochodowym. Wojtek znowu pakuje swoje dwie walizki.

Wraca do Krakowa. Inny. Milczący, zacięty. Gniew i poczucie niesprawiedliwości wyładowuje na nauczycielach i kolegach. Zachowanie naganne, brak prac domowych, kolejne „pały” z klasówek. Wojtek to jeden z tysięcy, a nawet milionów uczniów, którzy w szkołach postrzegani są jako „mniej zdolni”, „leniwi”, „nierokujący”. Jeden z tysięcy dzieci, które są oceniane, a których nikt nie próbuje zrozumieć.

Od porażek do sukcesów

„Wypracowanie względne, ale błędy” – Jacek ciągle słyszał to samo. Zależało mu, więc zaczął uczyć się słownika na pamięć, ale jego prace zawsze były czerwone od poprawek nauczycielki. Przez język polski nigdy nie miał świadectwa z paskiem i wymarzonej nagrody na koniec roku. Dopiero po latach okazało się, że ma dysleksję i dysgrafię.


Dzisiaj wydaje właśnie swoją drugą książkę, pisze blogi, publikuje felietony. Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek dzięki własnej historii wie jak ważne jest to, aby nie oceniać dzieci, tylko próbować zrozumieć przyczyny ich trudności. To dlatego 13 lat temu, po tym jak stworzył SZLACHETNĄ PACZKĘ, wymyślił AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI – program, który pomaga dzieciom uwierzyć w siebie. Dzięki poniższym 6. regułom Akademia przeprowadza swoich podopiecznych od porażek w szkole do sukcesów w życiu.
Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć