O autorze
Mama 4 letniej Zosi i 2,5 letniej Marysi. Posłanka, przewodnicząca sejmowej Komisji ds.Unii Europejskiej. Wolne chwile najchętniej spędza ze swoim mężem Maćkiem i córkami w ukochanym Trójmieście, o czym pisuje na rodzinnym blogu "Na trzech kółkach"

Park Oliwski z innej strony

Park Oliwski znany jest przede wszystkim ze spacerowej trasy wśród zieleni, pięknych kwiatów i stawu z rożnego gatunku ptakami. W słoneczne dni tłumy spacerowiczów podziwiają Aleję Lipową i próbują (dzisiaj już raczej bezskutecznie) dostrzec na jej końcu morze.W cieplejsze dni chowają się w robiących niezwykle wrażenie cienistych alejach zwanych bindażami. Ulubioną zabawą dzieci, którą my również pamiętamy, jest przechodzenie, nie zawsze szczęśliwe;), po kamieniach na drugą stronę Potoku Oliwskiego. Odpocząć można w tutejszej restauracji lub bardziej aktywniej podziwiając ekspozycje w Pałacu Opatów, który jest dzisiaj Oddziałem Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego. Odbywają się tu także koncerty, w tym dla dzieci, a co roku, z reguły we Wrześniu, Festiwal Mozartiana.

Ale o tym pewnie każdy, kto chociaż raz odwiedził Park Oliwski, wie doskonale. Warto tu jednak wybrać się także wtedy, kiedy większość już, albo jeszcze, znajduje się w swoich domach czy to ze względu na porę dnia czy to na pogodę.

Park Oliwski jest bowiem wymarzonym terenem dla biegaczy, zwłaszcza tych początkujących. Biegać można dookoła, za każdym razem wybierając inną klimatyczną trasę, lub traktując Park jako trasę przelotową, bo po Oliwie warto biegać także dla krajobrazu i urokliwej architektury. Co ważne, podłoże (w najgorszym wypadku ubity grunt) sprawia, że to także wymarzona trasa do biegania z wózkiem. No to biegniemy!:-)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE