O autorze
Ciocia Aga - zawodowo i całkiem prywatnie dla dwójki cudnych dzieciaków. Spotkać można ją w jednym z poznańskich przedszkoli, gdzie pracuje od kilku lat, na basenie lub ścieżce rowerowej. Czyta dużo, bo nie chce być statystycznym Polakiem, nie ma telewizora ani samochodu, za to ma swój blog oraz profil na facebooku

Chłopiec czy dziewczynka? Nie musisz już czekać, sprawdź płeć dziecka w chińskim kalendarzu ciąży

Chiński kalendarz płci pozwala określić płeć dziecka.
Chiński kalendarz płci pozwala określić płeć dziecka. Prawo autorskie: scorpionka / 123RF Zdjęcie Seryjne
Większość kobiet od momentu, w którym dowiedziały się, że są w ciąży, wprost nie może doczekać się poznania płci swojego dziecka. Teraz nie musisz już czekać do 20. tygodnia na badanie USG – ten chiński kalendarz da ci odpowiedź od razu!


Informacja o tym, czy urodzi się chłopca, czy dziewczynkę jest bardzo ekscytująca dla przyszłych rodziców i dużo ułatwia - pozwala na zaplanowanie wyprawki, urządzenie pokoju, czy wymyślenie odpowiedniego imienia dla chłopca bądź dziewczynki.

Chiński kalendarz płci
Tę starożytną metodę określania płci dziecka za jedną z najstarszych – może mieć nawet 700 lat! Choć metoda tak stara, została przypadkowo odkryta całkiem niedawno w jednym ze starożytnych grobowców. Chiński kalendarz płci do dziś popularny i wciąż jest używany w Chinach przez osoby szczególnie przywiązanych do tradycji. Jego oryginalną, zabytkową już wersję można obejrzeć w Instytucie Nauk, właśnie w stolicy Chin.

Jak zaplanować płeć dziecka?
Wszystko opiera się na koncepcji starożytnego chińskiego wykresu płci i chińskiego kalendarza księżycowego. Do odkrycia dziecka (lub jej zaplanowania) potrzebujesz tylko dwóch rzeczy - datę urodzin mamy maleństwa i datę poczęcia dziecka. Po wpisaniu danych w odpowiednie rubryki pojawi się informacja o płci dziecka. Można też skorzystać z tabelki chińskiego kalendarza płci, w której pionowe liczby, od 18 do 45, oznaczają wiek matki, a poziome, od 1 do 12 – miesiące w roku. Literki w środku tabelki mówią o przypuszczalnej płci.


Chiński kalendarz płci – czy działa?
Metoda ta nie daje oczywiście stuprocentowej gwarancji i zawsze upewniaj się, pytając lekarza i wykonując badanie USG. Nikt jednak nie zabroni nam potraktować jej jako formy rozrywki i z ciekawości sprawdzić, czy płeć to kwestia loterii genetycznej, czy od dawien dawna zapisana jest gdzieś w gwiazdach. Koniecznie napiszcie, czy chiński kalendarz płci ma rację, miłej zabawy!
Koniecznie napiszcie w komentarzu, czy sprawdziło się u was.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...