Miękka i czysta woda w domu to mnóstwo korzyści. Z tymi rozwiązaniami stanie się rzeczywistością
Miękka woda poprawia nie tylko funkcjonowanie gospodarstwa domowego, ale także zdrowie domowników. Armaturze sanitarnej i sprzętom AGD przedłuża żywotność, uwalniając je od kamienia i rdzawych zacieków. Podczas zaś kąpieli nie podrażnia ciała, sprawiając, że cel, jakim są gładka i nawilżona skóra oraz miękkie, lśniące i jedwabiste włosy, staje się łatwiejszy do osiągnięcia i to nawet bez użycia kosmetyków.
Kolejną korzyścią z przeprowadzanej w czterech ścianach przemiany twardej wody w idealnie miękką w procesie zmiękczania jest pranie ubrań bez użycia płynów do płukania, z pewnością, że po ich wyjęciu z pralki i osuszeniu można i tak cieszyć się miękkością przyjemnych w dotyku tkanin. To tylko kilka przykładów na to, że miękką wodę polubią zarówno wasze urządzenia, jak i skóra. A co z... żołądkiem?
Oczywiście, miękka woda nie oznacza tego, że jest ona pozbawiona zanieczyszczeń. Może bowiem nadal zawierać chlor, żelazo, metale ciężkie, pestycydy, produkty ropopochodne, związki organiczne czy alergeny. Trzeba ją więc nie tylko zmiękczyć (odkamienić), ale także odżelazić, odmanganić i przede wszystkim przefiltrować, aby usunąć z niej szkodliwe zanieczyszczenia mechaniczne i biologiczne.
Marzenie o idealnie miękkiej i czystej wodzie w domu pomogą wam zrealizować zmiękczacze oraz inne systemy uzdatniania wody zaprojektowane przez AQUAPHOR. Ta marka o międzynarodowej renomie jest znana z projektowania, instalowania i serwisowania tego typu rozwiązań w gospodarstwach domowych na całym świecie. Samodzielnie realizuje cały proces produkcji oraz przeprowadza na zlecenie badania wody.
Do instalacji wodnej w łazienkach globalny producent jednostek uzdatniających wodę proponuje montaż swoich kompaktowych zmiękczaczy do wody. Przeznaczone są one do usuwania żelaza (o stężeniu do 10 mg/l), soli, twardości oraz wstępnej filtracji zanieczyszczeń o średnicy do 20 mikronów. Korzystają z bardzo drobnej żywicy jonowymiennej, która zastępuje jonami sodu powodujące kamień jony wapnia i magnezu.
Modele zmiękczaczy AQUAPHOR mają unikalną konstrukcję zbiornika, charakteryzują się niskim zużyciem energii, soli i wody, a także pracują cicho i szybko. Kompletny zestaw produktów AQUAPHOR – w oparciu o zmiękczacz, odżelaziacz i odmanganiacz w jednym urządzeniu – dobierany jest indywidualnie w zależności od potrzeb, jakości wody, liczby osób korzystających z urządzeń i dodatkowych wymagań.
W kuchni receptą na dostęp do wody idealnej do przygotowania dań i napojów o bogatszym smaku i aromacie mogą stać się filtry podzlewozmywakowe takie jak ECO H Pro. Zawiera on innowacyjny wkład filtrujący 2w1, wkład zmiękczający oraz ultrafiltracyjną membranę kapilarną. W rezultacie zapewnia wielofunkcyjną ochronę przed chlorem, osadem, związkami organicznymi, metalami ciężkimi i bakteriami.
Ten filtr znajdzie zastosowanie do wody o twardości nie większej niż 200-250mg/l węglanu wapnia. W przypadku twardszej wody producent zaleca wybór systemu odwróconej osmozy. Jednym z nich jest RO-101S Morion ze wbudowanym 5-litrowym zbiornikiem wodno-wodnym. Poza tym, że zapewnia miękką, bezpieczną i smaczną wodę, to jeszcze pozwala zaoszczędzić miejsce pod zlewem i na kosztach eksploatacji.
Domowe systemy uzdatniania wody, opracowane przez specjalistów AQUAPHOR, to zatem godna rozważenia inwestycja, szczególnie w domach z osobami dbającymi o urodę, alergikami czy małymi dziećmi. Dzięki wyeliminowaniu wody twardej ze swojego życia zaoszczędzicie na rachunkach, sprzętach AGD, ubraniach i detergentach, a nawet zadbacie o to, by codzienny obiad i herbata były smaczniejsze!
Artykuł powstał we współpracy z AQUAPHOR