Podchwytliwe działanie z samymi 4. Uczniowie momentalnie podają odpowiedź, a ty dasz radę?
Mózg potrzebuje wyzwań
Badania wykazały, że regularny trening pamięci może poprawić koncentrację i zdolności poznawcze mózgu, a nawet zmniejszyć ryzyko wystąpienia demencji w późniejszym wieku.
Zadaniem ekspertów wystarczy zaledwie 15 minut dziennie na rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, sudoku lub innych aktywności wymagających ruszenia szarymi komórkami, by długo cieszyć się świetną pamięcią. Istnieją ćwiczenia usprawniające pamięć i koncentrację uwagi oraz wspomagające zdolności poznawcze, ale czy wiesz, że jednym ze sposobów jest także rozwiązywanie działań matematycznych?
Jak szkolny sprawdzian
Jeśli nie pałasz miłością do krzyżówek, to może zadania matematyczne sprawią ci więcej przyjemności. W sieci nie brakuje podchwytliwych działań, które będą stanowiły dla ciebie idealne wyzwanie. Nie zrażaj się jednak opiniami, że dzieciaki bez probelu sobie z nimi poradzą. Pamiętaj, że one wykonują je każdego dnia.
Mamy dla ciebie właśnie takie działanie: (4+4)×4−4÷4=?
Aby poprawnie obliczyć wynik, trzeba wiedzieć, jaka jest prawidłowa kolejność wykonywania działań. Choć z matematyki korzystamy niemalże każdego dnia, to akurat ta wiedza często nam umyka. Wiele osób pamięta jedynie, że najpierw trzeba wykonać obliczenia w nawiasie. A co dalej? Spróbuj sam sobie przypomnieć te zasady, a potem jak najszybciej oblicz wynik w pamięci.
Wyszło ci 31? Brawo! Jeśli nie, sprawdź poniższe rozwiązanie.
(4+4)×4−4÷4=?
8×4−4÷4=?
32−1=31
Jeśli nie pamiętasz, jaka jest prawidłowa kolejność wykonywania działań, poniżej znajdziesz ściągawkę:
- Najpierw wykonaj działania w nawiasach.
- Następnie wykonaj potęgowanie.
- Następnie wykonaj mnożenie i dzielenie (od lewej do prawej).
- Na koniec wykonaj dodawanie i odejmowanie (od lewej do prawej).