Innowacyjna butelka Mammafeel – tak bliska piersi mamy!

Materiał reklamowy LOVI
07 marca 2024, 11:21 • 1 minuta czytania
Eksperci od lat pracują nad tym, by picie przez dziecko mleka z butelki jak najbardziej przypominało ssanie piersi. Jednak nikt nie osiągnął tego co LOVI – najnowsza butelka Mammafeel to prawdziwy przełom w tym sposobie karmienia.
Foto mat. prasowe
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Zanim mama kupi pierwszą butelkę dla dziecka, zadaje sobie i innym mnóstwo pytań. Czy maluch na pewno będzie wiedział, jak ssać, czy nie będzie miał kolek, wzdęć, jak przyjmie zmianę... Te matki, które chcą karmić naprzemiennie, obawiają się także, że podanie butelki może doprowadzić do zmniejszenia produkcji mleka. Często też martwią się, że karmienie butelką może zaburzać więź dziecka z mamą – w końcu to nie to samo co wtulenie się w miękką pierś podczas ssania.


Profesjonalne badania

W te pytania i wątpliwości bardzo mocno wsłuchuje się LOVI i na tej podstawie tworzy nowe produkty, a potem bada, testuje, poprawia, udoskonala, dopieszcza. Co więcej, swoje pomysły i projekty konsultuje z ekspertami branży medycznej np. neurologopedami czy położnymi. Nad każdym produktem pracują inżynierzy, którzy specjalizują się w rozwiązaniach technicznych, specjaliści od tworzyw, bezpieczeństwa i jakości. To gigantyczna i długa praca, ale warta wykonania! Bo tak właśnie powstała butelka Mammafeel, która, choć obecna na rynku krótko, podbiła już serca wielu mam.

Mammafeel – wyższy poziom karmienia butelką

Podczas ssania piersi dziecko powoli zaspokaja głód, w brzuszku przestaje burczeć, robi się przyjemnie, sennie... Ale co czuje maluch, zanim to nastąpi? Ciepło mamy, miękkość i sprężystość piersi. Aksamitny dotyk jej skóry. Znany od urodzenia kształt i kolor brodawki z otoczką. Bezpieczeństwo i miłość. To niezwykle intymna wieź.

Dokładnie tak została zaprojektowana butelka ze smoczkiem Mammafeel. Łudząco przypomina pierś nie tylko kształtem, ale także kolorem, a nawet dotykiem, dynamiką i proporcjami. Trudno w słowach oddać sam dotyk, ale materiał, z którego został stworzony cielisty pierścień smoczka jest niezwykle aksamitny i dzięki zastosowaniu technologii dwóch rodzajów silikonu o różnej twardości – sprężysty jak matczyna pierś. Koniec martwienia się, że karmienie butelką zaburzy więź z mamą.

Mammafeel | LOVI.PL

Zapewnia prawidłowe ssanie

Jednak te wrażenia zmysłowe są dopiero początkiem zalet butelki Mammafeel. Kluczowa jest bowiem miękka dynamiczna końcówka i twarda podstawa smoczka, dzięki czemu karmienie butelką Mammafeel nie zaburza u dziecka odruchu ssania. Żegnajcie więc wątpliwości, że u mamy zaniknie pokarm.

Smoczek jest tak skonstruowany, że dziecko podczas ssania szczelnie układa na nim wargi i oddycha przez nos jak przy piersi mamy. A to oraz specjalny zaworek w smoczku sprawiają, że mama nie musi się także przejmować kolkami i wzdęciami malca.

Butelka posiada widoczną skalę, dzięki której rodzic wie, ile dziecko wypiło mleka, a matowa powierzchnia butelki ułatwia jej trzymanie.

Do butelki dodawany jest smoczek o różnych przepływach, dzięki czemu produkt można dopasować do wieku dziecka i etapu karmienia. I jeszcze jedna warta uwagi kwestia: ze względu na stabilną , szeroką podstawę oraz kształt smoczek w butelce Mammafeel nakłada się... od góry.

Nowość, która podbija serca mam

Butelkę Mammafeel można kupić od niedawna, ale już stała się prawdziwym hitem. Opinie o niej przekazują sobie rodzice w social mediach i pocztą pantoflową. „Te butelki totalnie mnie oczarowały!”. „Butelka Mammafeel dla mojego cyckoholika jest idealna”. „To butelka, która jest jeszcze bliżej piersi mamy”. Trudno się z tymi opiniami nie zgodzić. LOVI przygotowało produkt kompletny i widać, że wsłuchało się w potrzeby rodziców jak chyba żadna inna marka. Od tej pory karmienie butelką po prostu weszło na wyższy poziom.

Klauzula: Marka LOVI rekomenduje karmienie piersią jako najzdrowszą formę podawania pokarmu. Zaleca rozpoczęcie podawania pokarmu w formie alternatywnej, wyłącznie po konsultacji z lekarzem, położną lub farmaceutą, gdy karmienie piersią jest niemożliwe lub niewystarczające.