Jest zabawką i ozdobą. Przegląd pięknych huśtawek do domu dla dzieci
Pamiętacie z dzieciństwa huśtawki drewniane, które montowało się w futrynie? Są kultowe, a dziś wracają do łask. W ostatnim czasie huśtawki do domu stały się modnym i bardzo atrakcyjnym elementem wnętrz. Nie tylko goszczą w pokojach dziecięcych. Plecione w stylu boho stają się ozdobą. Oto przegląd huśtawek do domu dla dzieci i nie tylko.
- Huśtawka do domu dla dziecka to trudny wybór.
- Na rynku jest wiele huśtawek sufitowych dla dzieci: od huśtawek do domu dla niemowląt przez huśtawki typu bocianie gniazda i hamaki aż po zwykłe huśtawki sufitowe na linach.
- Jak wybrać huśtawkę do domu dla dziecka? Huśtawka dla dziecka nie jest tylko zabawką, ale i ozdobą.
Jeśli szukasz huśtawki dla dziecka do domu, dobrze trafiłeś. Oto zbiór porad, które pomogą ci podjąć decyzję przy wyborze domowej huśtawki dla dziecka. Zanim złożysz zamówienie w jakimkolwiek sklepie, zastanów się, gdzie zawiśnie huśtawka, sprawdź, jaką dysponujesz powierzchnią. Jeśli chcesz, by huśtawka była również ozdobą domu, także znajdziesz coś dla siebie.
Huśtawki dla dziecka do domu to świetny pomysł, gdyż produkty oferowane przez sklepy są naprawdę bezpieczne, a dziecko ma zapewnioną rozrywkę oraz rozwój ruchowy w domowych warunkach.
Huśtawki do domu dla niemowląt
Rodzice i producenci oszaleli na punkcie huśtawek dla niemowląt. Wzory i kolory domowych huśtawek dla maluchów cieszą oczy. Jaką sufitową huśtawkę dla dziecka wybrać?Huśtawka dla niemowląt, które samodzielnie siedzą, musi mieć oparcie, boczne zabezpieczenia oraz przegródkę między nóżkami. Niektóre modele mają również pasy bezpieczeństwa. Tak czy inaczej, podczas zabawy na huśtawce, nie można spuszczać dziecka z oka.
Huśtawki dla małych dzieci
Im wiek dziecka jest wyższy, tym większy mamy wybór. Huśtawki dla starszych dzieci mają różne kształty. Nie musi to być wyłącznie wiszące siedzisko, ale może być także huśtawka w kształcie okrągłym, typu bocianie gniazdo, wiszące siedzisko czy hamak brazylijski. W projektach pokojów dziecięcych huśtawka jest coraz częstszym elementem. Takie huśtawki nie tylko dobrze wyglądają, ale również urozmaicają dziecku czas, jaki spędza w swoim pokoju. W huśtawce typu hamak można się nawet uczyć, a w otulającym siedzisku skutecznie wyciszyć.Huśtawka do domu dla dzieci: montaż
Huśtawka dla dzieci w domu nie musi znajdować się w dużym pomieszczeniu czy we wspomnianej futrynie. Powinniśmy wybrać bezpieczne i wygodne miejsce, w którym dziecko będzie mogło swobodnie korzystać z przywileju posiadania huśtawki.Huśtawki sufitowe montuje na hakach. Dzięki temu huśtawkę zawsze można zdjąć.
Do montażu sufitowej huśtawki potrzebna będzie wiertarka, kołki rozporowe, haki oraz lina, jeśli nie zamierzamy korzystać z tej dołączonej do huśtawki. Nie ma przeciwwskazań do wieszania huśtawek w domu. Nie nadają się do tego jedynie sufity wykonane z płyt gipsowo-kartonowych oraz sufity podwieszane. Takie materiały nie wytrzymają obciążenia.
Większość huśtawek jest wyposażona w liny i uchwyty, by bezpiecznie zawiesić huśtawkę. Jeśli jest inaczej, lina i uchwyty, które wybierzecie powinny być wytrzymałe. Wybór najlepiej skonsultować z ekspertem ze sklepu budowlanego.
Huśtawka do domu dla dziecka: zalety
Jeśli wydaje wam się, że huśtawki do domu to modny trend wnętrzarski lub widzimisię dzieci, wiedzcie, że bujanie się ma dobroczynny wpływ na rozwój i samopoczucie dziecka.Małe dzieci delikatnie bujane będą się wyciszać, a dzięki temu łatwiej zasypiać. Ponadto zabawa na huśtawce wspiera ogólny rozwój ruchowy dziecka. To trening koordynacji ruchowej bez obciążania kręgosłupa.
Poza tym to atrakcyjna forma spędzania czasu we własnym pokoju. Na hamaku można nie tylko leżeć, ale i czytać, czy się bawić. Samo bujanie, kołysanie i huśtanie dzieci również niesie ze sobą szereg korzyści: pobudza aktywność mózgu, daje poczucie bezpieczeństwa, pozytywnie wpływa na rozwój zmysłu równowagi, a także ćwiczy mięśnie całego ciała. Huśtanie to także trening wyobraźni przestrzennej, dziecko zaczyna lepiej i trafniej oceniać odległości oraz poznaje możliwości swojego ciała, uczy się je kontrolować.