Kuriozalna sytuacja na lekcji WDŻ. Te slajdy wstrząsnęły dziećmi
"Aborcja – to zamierzony zabieg, mający na celu zabicie człowieka w łonie matki" – czytamy na jednym ze slajdów, które nauczycielka biologii wyświetliła licealistom podczas lekcji WDŻ. W szkole średniej w Tomaszowie Mazowieckim biologii uczy siostra dyrektora, który jest katechetą. Jak się okazuje to nie bez znaczenia.
- Nauczycielka biologii z szkole średniej w Tomaszowie Mazowieckim oburzyła uczniów prezentacją na lekcji WDŻ
- Treści na prezentacji o aborcji nie są zgodne z wiedzą medyczną i prawdą
- Przedstawiła też mity o syndromie aborcyjnym i bezpłodności po aborcji.
Siostra katechety uczy WDŻ
Uczniowie wskazują, że fakt, iż nauczycielka jest siostrą katechety, jest widoczny w przekazywanej wiedzy. Kobieta uczyła dzieci nie tylko mitów o aborcji, ale ze slajdów jasno wynika, że do głów uczniom wkładała po prostu bzdury. Nauka na WDŻ w szkole średniej w Tomaszowie Mazowieckim o aborcji nie jest wykładana zgodnie z wiedzą naukową.Dziecko nie w porę. Problem Aborcji•Archiwum prywatne
- O aborcji mówi się najczęściej "zabieg", "przerwanie ciąży" - a przecież skoro istnieje życie, może je przerwać tylko śmierć
- Z punktu widzenia biologii moment porodu nie jest jakimś przełomem czy skokiem w rozwoju
- Aborcja to zamierzony zabieg, mający na celu zabicie człowieka w łonie matki
- Aborcja jest zawsze dramatem, bo zostaje zniszczone życie dziecka oraz okaleczone ciało i psychika matki.
Jakie jest ryzyko bezpłodności po aborcji?
Co więcej, nauczycielka biologii nauczyła uczniów, że istnieje syndrom poaborcyjny i że częstymi powikłaniami jest trwała niepłodność czy niedonoszenie ciąży. Niestety na slajdach nie ma źródła, które by potwierdzało tę tezę.Brytyjska agencja ds. zdrowia National Health Service wskazuje, że przeprowadzenie aborcji zazwyczaj nie wpływa na późniejsze zajście w ciążę, a ryzyko trwałej bezpłodności jest niskie.
Podobnie amerykańskie badania publikowane w Obstetrics&Gynecology wskakują, że poważne powikłania po aborcji pojawiają się w 0,23% przypadków. Z kolei Naukowcy z University of Aberdeen i Victoria Hospital w Szkocji podają, iż kobiety po aborcji mają nawet niższe ryzyko przedwczesnego urodzenia niż kobiety, które w przeszłości poroniły.
Syndrom poaborcyjny — czy istnieje?
Ponadto mitem na prezentacji jest również to, jakoby syndrom aborcyjny istniał. Choć w Polsce to nomenklatura wciąż używana, jednak nie słusznie. Większość kobiet, które dokonują aborcji, nie żałuje tego. A syndrom aborcyjny, który nauczycielka próbuje poprzeć Amerykańskim Towarzystwem Psychiatrycznym to po prostu ściema i manipulacja. Tak to trzeba nazwać.
Syndrom aborcyjny - czy istnieje?•Archiwum prywatne
— W połowie lat 80. administracja Reagana zarządziła przegląd literatury na temat psychologicznych skutków aborcji. C. Everett Koop, ówczesny amerykański chirurg antyaborcyjny, przeprowadził przegląd i stwierdził, że dostępne badania na ten temat były niejednoznaczne z powodu złej metodologii i polegania na niepotwierdzonych dowodach — wskazuje Kimberly Kelly.
Również obecnie istnieniu zespołu poaborcyjnego zaprzeczają:
- Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne
- Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne
- Amerykańskie Towarzystwo Medyczne
- Amerykańskie Kolegium Położników i Ginekologów
- Amerykańskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego.
Może cię zainteresować: Wiemy, kto napisał książkę o płodach, która trafi do szkół. Ksiądz zbierał na nią po 30 zł