Sprzęt dla ucznia na trudne dzisiejsze czasy. Komputery, które posłużą do nauki zdalnej
Nauka zdalna to od dłuższego czasu codzienność polskich uczniów. Do 14 marca w trybie niestacjonarnym będą uczyć się klasy IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Co będzie dalej? Nie wiadomo. Natomiast wielu rodziców wie, że musi zapewnić pociechom jak najlepsze warunki do e-nauki tu i teraz. Co z tego wynika? Często zakup nowego komputera.

Jeśli jesteś jednym z tych rodziców, którzy pilnie potrzebują wymienić albo dokupić sprzęt komputerowy dla uczącej się z domu pociechy, to zapewne bardzo nurtuje cię pytanie, jaki komputer należałoby zakupić. Oczywiście pierwsze, co przychodzi na myśl, to laptop, który na starcie posiada wszystkie akcesoria (kamerka internetowa, mikrofon, głośniki, Wi-Fi) do zdalnego nauczania.

ThinkBook 13s Gen 2•Materiały prasowe / Lenovo
W tych ramach mieści się chociażby Lenovo ThinkBook 13s Gen 2, lekki i wytrzymały laptop z wygodną i ergonomiczną klawiaturą. Model ów dysponuje wyświetlaczem o przekątnej 13,3 cala i ultrawąskich ramkach, przez które powierzchnia robocza wynosi aż 90 proc. obudowy. Dzięki rozdzielczości do WQXGA (2560 x 1600) i 4 milionom pikseli komputer prezentuje spektakularny i wyrazisty obraz pod każdym kątem.
Mat. prasowe
Komputer, ważący zaledwie 1,26 kg, zaprojektowano z myślą o maksymalnie wygodnej nauce czy pracy zdalnej. Jednym dotknięciem można na nim uruchomić system i się zalogować. Na klawiaturze znalazły się klawisze szybkiego dostępu. Służą one do odbierania i kończenia połączenia w Skype, jednym z popularniejszych komunikatorów internetowych, również wykorzystywanym do prowadzenia lekcji online.
ThinkBook 13s Gen 2•Materiały prasowe / Lenovo
Laptop został opracowany do przezwyciężania wyzwań związanych ze zmieniającym się sposobem nauki. Uczeń może przełączać charakterystykę mikrofonu – z jednokierunkowej z funkcją redukcji hałasu na wszechkierunkową – a tym samym z rozmów osobistych na grupowe. Oparty na sztucznej inteligencji algorytm redukcji hałasu blokuje dźwięki krzyczącego rodzeństwa, szczekających psów i inne odgłosy rozpraszające uwagę podczas nauki w domu.
Jeśli uważasz, że twojemu dziecku przyda się większy wyświetlacz, twoją uwagę powinien zwrócić Lenovo V15. Smukły laptop z wąskim obramowaniem po bokach korzysta z 15,6-calowego ekranu, opcjonalnie z technologią FHD. Komputer obsługuje dwa dyski. Jeden służy jako "lokum" na system operacyjny, a drugi można wykorzystać do magazynowania danych np. plików tworzonych na potrzeby zdalnej nauki.
Lenovo V15•Materiały prasowe / Lenovo
Oba modele posiadają wbudowane oprogramowanie Trusted Platform Module. Jest to jeden ze środków bezpieczeństwa w przenośnym komputerze. Rozwiązanie to szyfruje dane i współdziała z funkcjami zabezpieczeń Windows 10. Dzięki niemu można zabezpieczyć efekty swojej pracy. Wiadomo, że komputer do nauki przez internet wystawia się na cały szereg zagrożeń, więc dodatkowa ochrona jest mile widziana.
Laptopy z obu tych serii łączą w sobie funkcjonalność, bezpieczeństwo i długi czas pracy na baterii. Powinny się więc sprawdzić jako sprzęt do długiej e-nauki. Posiadają również zestaw portów i złączy typu USB-C i HDMI, dzięki którym nasza pociecha może podłączyć do laptopa dodatkowy monitor, który ułatwi skupienie się na e-lekcji i rozszerzy pole robocze do codziennej pracy.
Artykuł powstał we współpracy z Lenovo