Nie pokazujcie tego dzieciom! E-learning z TVP "może być przyczyną groźnych chorób" i ataku śmiechu
"Oglądanie lekcji zdalnych w TVP może być przyczyną wielu groźnych chorób. Chociaż w sumie – może to taki test – znajdź błędy merytoryczne w materiale filmowym. Uwaga! Nauczyciele matematyki – pewnych rzeczy nie da się odzobaczyć" - czytamy na profilu facebookowym Okiem Nauczyciela. E-learning z TVP zapamiętacie na długo! Przygotujcie się na atak śmiechu... przez łzy.
Wideo, na którym wyjaśnia się widzom, czym są liczby parzyste, wywołuje skrajne emocje. Dlaczego? Nie pada w nim najprostsza z możliwych odpowiedzi: że liczba parzysta to taka, co dzieli się przez 2.
"Co to znaczy, że liczba jest parzysta?" - pyta jedna z pań. Odpowiedź: "to chyba znaczy, że ma parę". "Para to znaczy, że są przynajmniej dwie rzeczy. Czy my z panią Asią jesteśmy parą?". W odpowiedzi zapada cisza, a po chwili panie brną dalej w tłumaczenie liczb parzystych przez "koncepcję pary".
Film TVP udostępniają setki osób, w tym nauczyciele. Przemek Staroń, Nauczyciel Roku 2018, nominowany do "nauczycielskiego nobla" Global Teacher Prize 2020 napisał: "Tomek Valldal Czarnecki właśnie mnie pod tym oznaczył i myślał, że się nabiorę, że to jest naprawdę fragment lekcji w telewizji publicznej, HIHI TOMKU DOBRA DOBRA: PRIMA APRILIS!!!!! a nie wait". I ma dla czytelników wyjaśnienie:
To już niestety nie jest niejasne tłumaczenie jak w przypadku liczb parzystych. To wprowadzanie uczniów w błąd.
Może cię zainteresować: Darmowe korepetycje online! Dzięki "Ani od matmy" uczniowie przygotują się do egzaminów